dentystów polski docenionych co to jest
Jak leczyć 10 dentystów z Polski docenionych przez amerykańską uczelnię? Czym jest powyżej 3 tys.

Czy przydatne?

Definicja 10 dentystów z Polski docenionych przez amerykańską uczelnię

Co to znaczy: Po raz pierwszy 10 dentystów z Polski dołączyło do grona powyżej 3 tys. stomatologów z 26 państw świata, którzy zostali wyróżnieni certyfikatem poprzez prestiżowy College of Dentistry New York University. To pierwsza ekipa polskich lekarzy, która ukończyła trwający 280 godz. szczególny program edukacyjny, w trakcie którego uczyła się, jak w praktyce wykorzystać nowoczesną technologię implantologiczną.
Pośród zaznaczonych znajdują się lekarze z gabinetów i NZOZ-ów z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Warszawy. – Po raz pierwszy polscy dentyści mogą uczyć się od najlepszych ekspertów na świecie, udowadniając Amerykanom, Niemcom i Włochom, iż polska stomatologia należy do najdynamiczniej rozwijających się na świecie – mówi Małgorzata Wasio – Malinka dyrektor marketingu z spółki Dental Depot Wasio, której dział nauki organizował kurs za oceanem. Już nie niemieckie, włoskie czy szwedzkie ośrodki naukowe, lecz coraz częściej amerykańskie uniwersytety stają się istotnymi centrami kształcenia polskich dentystów. Nic dziwnego, tamtejsze uczelnie co roku opuszcza powyżej 140 tys. stomatologów praktykujących w powyżej 40 państwach. Działają tam również główne ośrodki doskonalenia zdolności stomatologa, w pierwszej kolejności rozwijającej się dziedziny - implantologii. Jeden z nich funkcjonuje na New York University i to właśnie on coraz częściej przyciąga uwagę polskich stomatologów.
- Od 2009 roku dentyści z Polski mogą uczestniczyć w zajęciach w Centrum Podyplomowych Szkoleń im. Linharta. Do chwili obecnej wstęp na uczelnie mieli tylko dentyści z Niemiec, Francji czy Kanady. W sierpniu 2011 pierwsza ekipa polskich lekarzy w trakcie Międzynarodowego Tygodnia Implantologicznego NY CD, jako pierwsza z państwie obroniła własne prace. Edukacja zajęła im półtora roku i wymagała zaliczenia aż 6 sesji naukowych organizowanych w stanach zjednoczonych ameryki i Polsce. Dodatkowo, by uzyskać certyfikat polscy dentyści musieli przeprowadzić szereg zabiegów tutaj w państwie, a ocenianych potem za oceanem.
W sumie edukacja zajęła aż 280 godz. – tłumaczy Małgorzata Wasio–Malinka. Przede wszystkim wiedzę pozyskaną w stanach zjednoczonych ameryki będzie mogło wykorzystać w Polsce tylko dziesięciu lekarzy, dwóch z Krakowa – dr Mariusz Piotrowski i dr Jacek Sumara, trzech z Wrocławia – dr Olaf Bronowicz, dr Radosław Jadach i dr Rafał Dobrakowski, jeden z Katowic – dr Wojciech Fąferko i jeden z Bielska-Białej - dr Paweł Zimny.
W gronie docenionych poprzez Amerykanów, znalazły się również 3 dentystki, wszystkie z Warszawy – dr Wioletta Binkowska-Figura, dr Katarzyna Florkiewicz-Zakrzewska i dr Elżbieta Kozieł. Pozyskane poprzez Polaków dyplomy w stanach zjednoczonych ameryki to dokumenty międzynarodowe, z akredytacją dwóch polskich ośrodków: Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej i Środkowo- Europejskiej Akademii Implantologii (CEIA).
Sam certyfikat jest zaliczany również do międzynarodowej zdolności implantologa OSIS EDI. – Implantolodzy z Polski cieszą się coraz większym uznaniem za granicą, dwaj polscy dentyści prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtowicz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i dr nauk medycznych
Piotr Majewski z UJ zostali dyrektorami NYU CD w Polsce. Sporo prac, wykonanych poprzez polskich dentystów, w trakcie prezentacji w stanach zjednoczonych ameryki spotkało się z uznaniem najlepszych lekarzy na świecie i wykładowców z NY University. To pokazuje, iż nasi lekarze zaczynają osiągać poziom zdolności swoich kolegów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Wielkiej Brytanii – mówi Wasio-Malinka. (PR)

Czym jest 10 dentystów z Polski znaczenie w Słownik dentystyczny [0-9] .