Czynniki wpływające na co to jest
Leczenie Czynniki wpływające na występowanie odczynów. Definicja: Wystąpienie niepożądanej reakcji.

Czy przydatne?

Definicja Czynniki wpływające na występowanie odczynów

Co to jest Czynniki wpływające na występowanie odczynów: Wystąpienie niepożądanej reakcji na dany lek może wynikać nie tylko z właściwości samego preparatu (budowa chemiczna, stopień oczyszczenia, substancje dodatkowe), lecz także cech chorego (wiek i płeć, predyspozycje genetyczne, wybrane mechanizmy chorobowe). Czynniki środowiskowe, takie jak palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu mogą sprzyjać wystąpieniu reakcji polekowej. Spośród cech osobniczych, mających wpływ na częstość niepożądanych reakcji polekowych, niewątpliwą rolę odgrywa wiek i płeć chorego. Obserwacje kliniczne wskazują na rzadsze występowanie odczynów alergicznych u dzieci w porównaniu z dorosłymi. Powiązane to jest najprawdopodobniej z sporą ilością środków leczniczych służących w podeszłym wieku, a również może wynikać z zaburzeń czynności wątroby i nerek w tej ekipie wiekowej. Niepożądane odczyny polekowe częściej spotyka się u kobiet. Na sposobność wystąpienia tych reakcji mają także wpływ bez wątpienia mechanizmy biotransformacji leków drogą acetylacji, hydrolizy i oksydacji. Szczególnie ważne znaczenie kliniczne ma polimorfizm szybkości acetylacji wielu leków związany z aktywnością enzymu: N-acetylotransferazy wątrobowej. Polimorfizm ten warunkuje skuteczność terapeutyczną wielu leków, indukuje ich symptomy niepożądane i stanowi czynnik predysponujący do wystąpienia niektórych schorzeń. Wyróżniamy 2 fenotypy: osobników wolno i błyskawicznie acetylujących. Przewarzająca część powikłań polekowych związana jest z wolnym fenotypem acetylacji. Do niepożądanych reakcji polekowych usposabiają wybrane mechanizmy chorobowe. I tak, u chorych na gruźlicę obserwowano w okresie leczenia sulfonamidami występowanie rumienia guzowatego w powyżej 40% przypadków. U chorych z AIDS istnieje powiększone ryzyko występowania skórnych osutek polekowych. wybrane infekcje wirusowe, jak także wykorzystywanie polipragmazji sprzyjają częstemu występowaniu odczynów związanych z przyjmowaniem ampicyliny. Stąd także w miarę regularnie obserwuje się osutki po ampicylinie u chorych na białaczkę, w szczególności przewlekłą limfatyczną i u chorych leczonych allopurinolem na skutek hyperurykemii. U ok. 100% chorych z mononukleozą po podaniu ampicyliny albo amoksycyliny pojawia się osutka plamista. Artykuł pochodzi z tygodnika "Służba Zdrowia" nr 17/20/2001
Przyczyny Ciąża Mnoga:
Objawy samoistnego występowania ciąż mnogich wymienia się wspólnie z charakterystyką demograficzną. W Japonii ciąże bliźniacze są o połowę rzadsze niż u rasy białej z kolei u amerykańskich murzynów czynniki wpływające na występowanie odczynów co znaczy.
Przyczyny Ciasto Wyjściem Z Alergii Na Jaja:
Objawy bliżej rozwiązania problemu alergii na jaja. Badania opracowane na Uniwersytecie w Atenach wskazują, iż podawanie niewielkiej ilości antygenów jaja kurzego w formie wypieczonego ciasta, może zmienić czynniki wpływające na występowanie odczynów krzyżówka.
Przyczyny Czy Grozi Nam Epidemia Świnki W Roku 2002?:
Objawy świnkę choruje kilkadziesiąt tys. Polaków. W 1998 roku zanotowano w naszym państwie epidemię świnki i wówczas na chorobę zapadło prawie 220 tys. osób. Najczęściej chorują dzieci w wieku od 5 do 15 czynniki wpływające na występowanie odczynów co to jest.
Przyczyny Czy Jestem Asertywny?:
Objawy osobami, szczególnie nowopoznanymi, może napełniać niepokojem czy lękiem. Niemal każdy z nas doświadczał takiej sytuacji, gdzie z trudem wyrażał własne myśli, poglądy, emocje, etc. Lecz czynniki wpływające na występowanie odczynów słownik.
Przyczyny Czy Można Uchronić Się Przed Chorobą Prionową?:
Objawy w białku prionowym odgrywa znaczącą rolę w rozprzestrzenianiu się dolegliwości prionowej wśród ludzi i myszy. Polimorfizm to jest występowanie jednego genu, w tym przypadku genu białka prionowego, w czynniki wpływające na występowanie odczynów czym jest.

Czym jest Czynniki wpływające na znaczenie Słownik leczenie C .

  • Dodano:
  • Autor: