Bariery biologiczne; bariery co to jest
Co to jest Bariery biologiczne; bariery, bioekrany. Wyjaśnienie bioekrany Strefy aktywne.

Czy przydatne?

Co to jest Bariery biologiczne; bariery, bioekrany

Definicja BARIERY BIOLOGICZNE; BARIERY, BIOEKRANY: Bariery biologiczne; bariery, bioekrany
Strefy aktywne biologicznie (→ aeracja warstwy wodonośnej), bariery biopolimerowe i tym podobne w warstwie wodonośnej, pozwalające na zatrzymanie i → biodegradację zanieczyszczeń rozpuszczonych w wodzie podziemnej.[AS].

Słownik Bilans Wód Podziemnych:
Znaczenie podziemnych Kolekcja wielkości → zasilania i strat wód podziemnych w określonym czasie i na wyodrębnionym obszarze (ryc. 11). → Obieg wody podziemnej, → Odpływ, → Ruch wody podziemnej, → Spływ bariery biologiczne; bariery, bioekrany.
Słownik Bakterie Żelaziste:
Znaczenie Ekipa bakterii żyjących w wodach podziemnych i powierzchniowych, uzyskujących energię przez utlenianie żelaza (+2) do żelaza (+3), które odkłada się w ich organizmie. Działalność b.ż. wywołuje bariery biologiczne; bariery, bioekrany.
Słownik Bariera Odwadniająca:
Znaczenie odwadniająca Zespół współdziałających otworów i studni odwadniających wykonanych z powierzchni terenu albo z wyrobiska podziemnego, zlokalizowanych w układzie liniowym poprzecznie do kierunku bariery biologiczne; bariery, bioekrany.
Słownik Bakteriologiczne Zanieczyszczenie Wód:
Znaczenie zanieczyszczenie wód Zmiana składu albo liczby bakterii żyjących w wodach podziemnych spowodowana zanieczyszczeniem wód (→ zanieczyszczenia wód podziemnych). Szczególnie negatywne jest pojawianie się bariery biologiczne; bariery, bioekrany.
Słownik Biotop:
Znaczenie biotop Siedlisko życia organizmów żywych – abiotyczna część → ekosystemu. → Abiotyczne czynniki.[AM, SW bariery biologiczne; bariery, bioekrany.

Czym jest Bariery biologiczne; bariery znaczenie w Słownik definicje B

  • Dodano:
  • Autor: