Biodegradacja; rozkład co to jest
Co to jest Biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja. Wyjaśnienie biochemiczny.

Czy przydatne?

Co to jest Biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja

Definicja BIODEGRADACJA; ROZKŁAD BIOCHEMICZNY, DEKOMPOZYCJA: Biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja
Biochemiczny rozkład związków organicznych na prostsze składniki, ewentualnie aż do form mineralnych. B. jest fundamentalnym procesem → samooczyszczania się wód podziemnych i powierzchniowych. B. przebiega intensywniej i pełniej w warunkach tlenowych niż w beztlenowych (ryc. 13). → Mineralizacja (substancji organicznej), → Biodegradacja całkowita.[AM]Ryc. 13. Model przebiegu procesu biodegradacji (wg Dojlido, 1995).

Słownik Bioremediacja; Biologiczne Oczyszczanie:
Znaczenie biologiczne oczyszczanie Oczyszczanie środowiska wodnogruntowego sposobami biologicznymi. Jedną z metod b. gruntów jest landfarming. Bazuje na poddaniu gruntów obróbce agrotechnicznej. Przez biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja.
Słownik Bank Danych Hydrogeologicznych BDH; Baza Danych:
Znaczenie Hydrogeologicznych BDH; baza danych Funkcjonalnie wyodrębniona część składowa mechanizmu informatycznego, którego zadaniem jest przechowywanie danych hydrogeologicznych i technicznych i udostępnianie biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja.
Słownik Bakterie Żelaziste:
Znaczenie Ekipa bakterii żyjących w wodach podziemnych i powierzchniowych, uzyskujących energię przez utlenianie żelaza (+2) do żelaza (+3), które odkłada się w ich organizmie. Działalność b.ż. wywołuje biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja.
Słownik Biotop:
Znaczenie biotop Siedlisko życia organizmów żywych – abiotyczna część → ekosystemu. → Abiotyczne czynniki.[AM, SW biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja.
Słownik Badania Hydrogeologiczne:
Znaczenie hydrogeologiczne Fundamentalnym kierunkiem b.h. jest określanie ilości i jakości wód użytkowych (→ woda użytkowa), zasad ich eksploatacji i ochrony przed zanieczyszczeniami. W specjalnych sytuacjach biodegradacja; rozkład biochemiczny, dekompozycja.

Czym jest Biodegradacja; rozkład znaczenie w Słownik definicje B

  • Dodano:
  • Autor: