Ciśnienie złożowe (naft co to jest
Co to jest Ciśnienie złożowe (naft.). Wyjaśnienie Ciśnienie mediów znajdujących się w głębokich.

Czy przydatne?

Co to jest Naft Złożowe Ciśnienie

Definicja CIŚNIENIE ZŁOŻOWE (NAFT.): Ciśnienie złożowe (naft.)
Ciśnienie mediów znajdujących się w głębokich poziomach zbiornikowych, zbliżone do → ciśnienia hydrostatycznego ps; ono jest równe ciśnieniu wywieranemu poprzez słup wody słonej o wysokości mierzonej od głębokości zalegania poziomu w otworze wiertniczym do powierzchni terenu. Wymiar: [ML-1T-2] albo [L].Jednostki: N/m2, Pa albo m.[AR].

Słownik Chemiczna Substancja Wskaźnikowa:
Znaczenie substancja wskaźnikowa Substancja chemiczna naturalna albo celowo dodawana do wody, której badanie stężenia pozwala śledzić przepływ wody, dodatkowe dopływy i tak dalej Ch.s.w. jest także niekiedy ciśnienie złożowe (naft.).
Słownik Ciśnienie Dynamiczne Pd, Hd:
Znaczenie dynamiczne pd, Hd Dodatkowe ciśnienie pd, uzupełniające → ciśnienie hydrostatyczne, wywierane na szkielet skalny poprzez wodę albo inny płyn w ruchu. Jest równe połowie iloczynu gęstości płynu i ciśnienie złożowe (naft.).
Słownik Ciek (Wodny):
Znaczenie powierzchniowe znajdujące się w ruchu (rzeki, potoki, strumienie, kanały), płynące (przepływające) korytem stale albo w ciągu dłuższego czasu, w relacji do wód podziemnych. C. może być drenujący ciśnienie złożowe (naft.).
Słownik Ciśnienie Osmotyczne:
Znaczenie osmotyczne Ciśnienie powstające na granicy roztworu i czystego rozpuszczalnika albo dwóch roztworów o różnym stężeniu przedzielonych błoną półprzepuszczalną. C.o. jest skierowane od roztworu o ciśnienie złożowe (naft.).
Słownik Ciężka Woda:
Znaczenie wzbogacona w ciężki izotop tlenu (18O) i wodoru (→ deuter) wskutek → frakcjonowania izotopowego. Występują one najczęściej w cząsteczkach 1HD16O i 1H218O. Kluczowym procesem, który prowadzi do ciśnienie złożowe (naft.).

Czym jest Ciśnienie złożowe (naft znaczenie w Słownik definicje C

  • Dodano:
  • Autor: