Droga migracji co to jest
Co to jest Droga migracji. Wyjaśnienie przemieszczania się → substancji zanieczyszczających od →.

Czy przydatne?

Co to jest Migracji Droga

Definicja DROGA MIGRACJI: Droga migracji
Droga przemieszczania się → substancji zanieczyszczających od → ogniska zanieczyszczenia do punktu poboru wód podziemnych albo bazy (strefy) drenażu. Obejmuje: przesączanie poprzez → strefę aeracji, wnikanie do → strefy saturacji i mieszanie się z naturalnymi wodami podziemnymi i przemieszczanie się zanieczyszczeń w → strumieniu wód podziemnych.[AS].

Słownik Darcy'ego Prawo:
Znaczenie Liniowe doświadczalne prawo filtracji wyrażające proporcjonalność prędkości filtracji do spadku hydraulicznego. D.p. wyraża się wzorem:v = kI gdzie: v – szybkość filtracji [LT--1], k – współczynnik droga migracji.
Słownik Dyspersja; Dyspersja W Wodach Podziemnych:
Znaczenie dyspersja w wodach podziemnych Zespół efektów wynikających ze zjawisk fizycznych (zróżnicowanie prędkości w kanalikach porowych i w poszczególnych punktach przestrzeni porowej) i fizykochemicznych droga migracji.
Słownik Dwutlenek Węgla Agresywny; Ditlenek Węgla Agresywny, co2 Agresywny:
Znaczenie agresywny; ditlenek węgla agresywny, CO2 agresywny Część rozpuszczonego w wodzie gazowego dwutlenku węgla przekraczająca stężenie CO2 nieodzowne dla utrzymania się w stanie rozpuszczonym droga migracji.
Słownik Dihydrol:
Znaczenie Najprostsza asocjacja cząsteczek wody o wzorze (H2O)2 występująca szczególnie obficie w temperaturze 4°C (59% cząsteczek), tymczasem udział cząsteczek pojedynczych (monohydrol H2O) wynosi 20%, a droga migracji.
Słownik Dwutlenek Węgla co2; Ditlenek Węgla:
Znaczenie ditlenek węgla Gaz dobrze rozpuszczalny w wodach naturalnych, powszechnie występujący w wodach podziemnych, decyzyjny o stanie → równowagi węglanowej. Część rozpuszczonego w wodzie CO2 występuje w droga migracji.

Czym jest Droga migracji znaczenie w Słownik definicje D

  • Dodano:
  • Autor: