Filtr siatkowy co to jest
Co to jest Filtr siatkowy. Wyjaśnienie właściwego zbudowanego z rury perforowanej z nawiniętą.

Czy przydatne?

Co to jest Siatkowy Filtr

Definicja FILTR SIATKOWY: Filtr siatkowy
Typ → filtru właściwego zbudowanego z rury perforowanej z nawiniętą siatką podkładową i siatką filtracyjną. Por. BN-90/8755-05.[AK].

Słownik Filtracja Postlinearna:
Znaczenie postlinearna F.p. z sporymi prędkościami powyżej górnej granicy stosowalności prawa Darcy'ego: a) postlinearna laminarna, przy której w okolicy sił tarcia wewnętrznego daje się zauważyć wpływ sił filtr siatkowy.
Słownik Filtracja Pseudoustalona:
Znaczenie pseudoustalona Filtracja nieustalona, gdzie parametry ruchu (→ wysokość hydrauliczna, → szybkość filtracji i tym podobne) zmieniają się w momencie w całym obszarze równomiernie, tak iż na każdy filtr siatkowy.
Słownik Fenole; Hydroksybenzeny:
Znaczenie hydroksybenzeny Wodorotlenowe pochodne benzenu, wyraźnie toksyczne. Zanieczyszczenie wód podziemnych f. na ogół jest powiązane z zakładami przeróbki węgla (odpady z koksowni, gazowni), zakładami filtr siatkowy.
Słownik Faza (Stopień) Pompowania Badawczego:
Znaczenie pompowania badawczego Stadium w cyklu pompowania badawczego; moment, gdzie doprowadzono do określenia (stabilizacji) wydatku i depresji albo jednego z nich i utrzymania tego stanu w określonym czasie filtr siatkowy.
Słownik Fizyczno-Chemiczne Oczyszczanie; (Wody, Ścieków):
Znaczenie Fizyczno-chemiczne oczyszczanie; (wody, ścieków) Fizyczno-chemiczne mechanizmy służące przy poprawie jakości wody (ścieków) dla uzyskania wymaganej jakości. → Uzdatnianie wody.[AM filtr siatkowy.

Czym jest Filtr siatkowy znaczenie w Słownik definicje F

  • Dodano:
  • Autor: