Filtracja quasi-ustalona co to jest
Co to jest Filtracja quasi-ustalona. Wyjaśnienie Filtracja (ruch wody podziemnej) o bardzo małej.

Czy przydatne?

Co to jest Ustalona Quasi Filtracja

Definicja FILTRACJA QUASI-USTALONA: Filtracja quasi-ustalona
Filtracja (ruch wody podziemnej) o bardzo małej zmienności w momencie takich parametrów ruchu, jak: wysokość hydrauliczna (stany), szybkość filtracji, natężenie strumienia i tym podobneW warunkach naturalnych spotykana na przykład w okresie kończącym moment opadania stanów wody podziemnej przy równoczesnym braku alimentacji.[TM].

Słownik Funkcja Wejścia; Stężenie Wejściowe:
Znaczenie stężenie wejściowe Zależność stężenia znacznika (środowiskowego albo sztucznego) wody podziemnej od czasu jej przepływu od miejsca infiltracji do punktu poboru próbki. Postać f.w. zależy od filtracja quasi-ustalona.
Słownik Filtracja Prelinearna:
Znaczenie prelinearna Filtracja w skałach bardzo słabo przepuszczalnych, przy której odchylenia od liniowego prawa Darcy'ego są spowodowane wpływem sił adhezji (wobec b. małych rozmiarów porów) jako drugiego filtracja quasi-ustalona.
Słownik Funkcja Charakterystyczna Studni; W(U):
Znaczenie charakterystyczna studni; W(u) Całka eksponencjalna używana w rozwiązaniu Theisa na postęp depresji (w momencie i w przestrzeni) przy nieustalonym dopływie do studni pompowanej ze stałym wydatkiem, w filtracja quasi-ustalona.
Słownik Facja Hydrogeochemiczna:
Znaczenie hydrogeochemiczna Określony typ warunków hydrogeochemicznych różniący się szeregiem zdefiniowanych cech hydrochemicznych od warunków panujących w otoczeniu albo w innych częściach zbiornika wód filtracja quasi-ustalona.
Słownik Filtr Właściwy; Część Robocza Filtru:
Znaczenie część robocza filtru Część filtru, przez którą dzieje się filtrowanie i dopływ wody z warstwy/poziomu wodonośnego do studni. Konstrukcja części roboczej, poprawność technologiczna jej wykonania i filtracja quasi-ustalona.

Czym jest Filtracja quasi-ustalona znaczenie w Słownik definicje F

  • Dodano:
  • Autor: