Hydrogeologia środowkowa co to jest
Co to jest Hydrogeologia środowiskowa. Wyjaśnienie Dział hydrogeologii zajmujący się problemami.

Czy przydatne?

Co to jest Środowiskowa Hydrogeologia

Definicja HYDROGEOLOGIA ŚRODOWISKOWA: Hydrogeologia środowiskowa
Dział hydrogeologii zajmujący się problemami ochrony środowiska naturalnego, przewidywaniem migracji zanieczyszczeń w wodach podziemnych, oceną podatności wód podziemnych na zanieczyszczenia i procesami rekultywacji i oczyszczania zbiorników wód podziemnych.[SW].

Słownik Hydrogeologia Regionalna:
Znaczenie regionalna Dział hydrogeologii zajmujący się analizą → warunków hydrogeologicznych w → regionach hydrogeologicznych, geograficznych albo administracyjnych. Badanie ta dotyczy: warunków hydrogeologia środowiskowa.
Słownik Humifikacja:
Znaczenie Stopniowy rozkład substancji organicznej przebiegający w warunkach lądowych, przy aktywnym udziale bakterii i niektórych roztoczy, w środowisku wilgotnym i umiarkowanym dostępie tlenu. Wskutek tego hydrogeologia środowiskowa.
Słownik Hel He:
Znaczenie szlachetny najczęściej pochodzenia radiogenicznego. Wysokie stężenia h. są spotykane w wodach podziemnych występujących na znaczących głębokościach w szczelnych strukturach. W przypadkach takich hydrogeologia środowiskowa.
Słownik Hydratacja; Uwodnienie, Uwadnianie:
Znaczenie uwodnienie, uwadnianie 1. Mechanizm powszechnie zachodzący w wodach podziemnych, opierający na przyłączaniu cząsteczek wody do znajdujących się w roztworze wodnym jonów i cząsteczek. H. obejmuje w hydrogeologia środowiskowa.
Słownik Hipoteza Continuum:
Znaczenie H.c. jest uzasadnieniem opisu dyskretnych → mechanizmów hydrogeologicznych dzięki różniczkowych równań cząstkowych z wykorzystaniem teorii pola prędkości filtracji i → pola hydrogeochemicznego hydrogeologia środowiskowa.

Czym jest Hydrogeologia środowiskowa znaczenie w Słownik definicje H

  • Dodano:
  • Autor: