Hydrogram przepływu co to jest
Co to jest Hydrogram przepływu. Wyjaśnienie obrazująca rozmiar natężenia przepływu wód w określonym.

Czy przydatne?

Co to jest Przepływu Hydrogram

Definicja HYDROGRAM PRZEPŁYWU: Hydrogram przepływu
Krzywa obrazująca rozmiar natężenia przepływu wód w określonym przekroju w relacji do czasu, zazwyczaj w ciągu roku hydrologicznego. Na podstawie hydrogramu (rozbiór, rozdział hydrogramu) można określić między innymi rozmiar odpływu podziemnego średniego i minimalnego. → Odpływ podziemny, → Natężenie przepływu, – Ruch.[AK].

Słownik Humifikacja:
Znaczenie Stopniowy rozkład substancji organicznej przebiegający w warunkach lądowych, przy aktywnym udziale bakterii i niektórych roztoczy, w środowisku wilgotnym i umiarkowanym dostępie tlenu. Wskutek tego hydrogram przepływu.
Słownik Hydrowęzeł; Węzeł Hydrogeologiczny:
Znaczenie hydrogeologiczny Zespół otworów hydrogeologicznych: studni i otworów obserwacyjnych. W h. wykonuje się → pompowanie badawcze (ryc. 35).[AK] Ryc. 35. Typowe hydrowęzły: studnia (czarna kropka) i hydrogram przepływu.
Słownik Hydrogeologia Kopalniana:
Znaczenie kopalniana Dział hydrogeologii zajmujący się podziemnymi → wodami złożowymi występującymi w obrębie eksploatowanych złóż surowców mineralnych, z punktu widzenia górnictwa. Do podstawowych zadań h.k hydrogram przepływu.
Słownik Hel He:
Znaczenie szlachetny najczęściej pochodzenia radiogenicznego. Wysokie stężenia h. są spotykane w wodach podziemnych występujących na znaczących głębokościach w szczelnych strukturach. W przypadkach takich hydrogram przepływu.
Słownik Hydroizolinia:
Znaczenie na mapie albo przekroju łącząca punkty jednakowych cech, równych stanów wód podziemnych wyrażonych liczbowo; wszystkie terminy zaczynają się od hydroizo-: poziom odniesienia, położenia, wysokości – hydrogram przepływu.

Czym jest Hydrogram przepływu znaczenie w Słownik definicje H

  • Dodano:
  • Autor: