Hydrogram źródła co to jest
Co to jest Hydrogram źródła. Wyjaśnienie inna reprezentacja (na przykład tabela) przebiegu zmian.

Czy przydatne?

Co to jest Źródła Hydrogram

Definicja HYDROGRAM ŹRÓDŁA: Hydrogram źródła
Wykres albo inna reprezentacja (na przykład tabela) przebiegu zmian kosztów, stanów i/ albo innych charakterystyk źródła zmiennych w momencie. Przy analizie hydrogramu wydatku, w okresie zasilania (część wznosząca hydrogramu), a w szczególności sczerpywania zasobów mechanizmu zasilającego źródło (→ krzywa wysychania, → krzywa opadania wydatku źródła), można ocenić rozmiar zasilania, objętość mechanizmu zasilającego źródło i inne parametry je charakteryzujące.[TM].

Słownik Hydrosfera:
Znaczenie hydrosfera Przestrzeń na kuli ziemskiej i wokół niej, gdzie znajduje się woda we wszystkich stanach skupienia. H. obejmuje litosferę, biosferę i znaczącą część atmosfery.[SK hydrogram źródła.
Słownik Hydrozol:
Znaczenie koloidalny typu zolu, dla którego ośrodkiem rozpraszającym jest woda. Wszystkie zole spotykane w wodach powierzchniowych i podziemnych mają więc charakter hydrozoli, aczkolwiek w skrócie stosuje się hydrogram źródła.
Słownik Hydrogeologia Inżynierska:
Znaczenie inżynierska Dział hydrogeologii stosowanej (praktycznej) zajmujący się wodami podziemnymi przez wzgląd na budownictwem lądowym, wodnym, budową ujęć, inżynierią sanitarną. Traktuje o zmianach i hydrogram źródła.
Słownik Hydrogeologia Górnicza:
Znaczenie górnicza H.g. jest specjalnością z pogranicza hydrogeologii i górnictwa, której zadaniem jest tworzenie racjonalnych, naukowych podstaw dla podejmowania decyzji i działań optymalizujących hydrogram źródła.
Słownik Hydratacja; Uwodnienie, Uwadnianie:
Znaczenie uwodnienie, uwadnianie 1. Mechanizm powszechnie zachodzący w wodach podziemnych, opierający na przyłączaniu cząsteczek wody do znajdujących się w roztworze wodnym jonów i cząsteczek. H. obejmuje w hydrogram źródła.

Czym jest Hydrogram źródła znaczenie w Słownik definicje H

  • Dodano:
  • Autor: