Impresja (zwierciadła wody co to jest
Co to jest Impresja (zwierciadła wody), represja. Wyjaśnienie represja Wzrost, podniesienie.

Czy przydatne?

Co to jest Impresja (zwierciadła wody), represja

Definicja IMPRESJA (ZWIERCIADŁA WODY), REPRESJA: Impresja (zwierciadła wody), represja
Wzrost, podniesienie zwierciadła wody podziemnej (podpiętrzenie) spowodowane iniekcją, zalewaniem studni albo wymuszone podniesieniem stanów wody na granicach warstwy, zasilaniem warstwy, na ogół sztucznym (definicja przeciwne do definicje → depresji). Wyraża się różnicą stanów zwierciadła statycznego i dynamicznego (→ zwierciadło wód podziemnych).[TM].

Słownik Izobara:
Znaczenie mapie łącząca punkty o jednakowym ciśnieniu (na przykład hydrostatycznym – hydroizobara, geostatycznym i tym podobne). 2. Linia przedstawiająca na wykresie termodynamicznym przemianę izobaryczną impresja (zwierciadła wody), represja.
Słownik Izotopowy Skład Wody:
Znaczenie wody Wodór i tlen wchodzące w skład cząsteczki wody mają po trzy izotopy: 1H, 2H(→ deuter), 3H(→ tryt) i 16O, 17O, 18O. Spośród izotopów trwałych znaczenie dla badań hydrogeologicznych mają: wodór impresja (zwierciadła wody), represja.
Słownik Izoterma:
Znaczenie izoterma Linia łącząca na mapie punkty o jednakowej temperaturze wody (hydroizoterma). 2. Linia przedstawiająca na wykresie termodynamicznym przemianę izotermiczną.[TM impresja (zwierciadła wody), represja.
Słownik Influacja:
Znaczenie Influacja Wlewanie się wód opadowych z powierzchni w środowisko skalne otwartymi szczelinami i kanałami krasowymi. → Infiltracja.[AK impresja (zwierciadła wody), represja.
Słownik Igłofiltr:
Znaczenie wykorzystywany do czerpania wody w skałach luźnych, najczęściej słabo przepuszczalnych, o długości do 10-20 m i średnicy do 100 mm. Obudowany jest rurą, w dolnej albo górnej części której (w impresja (zwierciadła wody), represja.

Czym jest Impresja (zwierciadła wody znaczenie w Słownik definicje I

  • Dodano:
  • Autor: