izobata co to jest
Co to jest izobata. Wyjaśnienie na mapie o jednakowej głębokości od powierzchni. I. mogą być.

Czy przydatne?

Co to jest Izobata

Definicja IZOBATA: izobata
Linia łącząca punkty na mapie o jednakowej głębokości od powierzchni. I. mogą być odnoszone zarówno do geologicznych powierzchni strukturalnych (strop, spąg i tym podobne), jak i do zwierciadła wody podziemnej (→ hydroizobata). W hydrologii izobata znaczy regularnie głębokość do dna zbiornika wód powierzchniowych.[TM].

Słownik Izotopowa Wymiana:
Znaczenie zamiana izotopów danego pierwiastka zachodzi zarówno pomiędzy wieloma etapami tego samego związku chemicznego, jak i w czasie reakcji pomiędzy wieloma związkami, gdzie ten pierwiastek występuje, na izobata.
Słownik Identyfikacja Parametrów Modelu Hydrogeologicznego; Tarowanie Modelu H.:
Znaczenie parametrów modelu hydrogeologicznego; tarowanie modelu h. Określenie wartości → przewodności i → pojemności wodnej w poszczególnych → węzłach siatki albo punktach międzywęzłowych zdyskretyzowanego izobata.
Słownik Igłofiltr:
Znaczenie wykorzystywany do czerpania wody w skałach luźnych, najczęściej słabo przepuszczalnych, o długości do 10-20 m i średnicy do 100 mm. Obudowany jest rurą, w dolnej albo górnej części której (w izobata.
Słownik Izotopowy Skład Wody:
Znaczenie wody Wodór i tlen wchodzące w skład cząsteczki wody mają po trzy izotopy: 1H, 2H(→ deuter), 3H(→ tryt) i 16O, 17O, 18O. Spośród izotopów trwałych znaczenie dla badań hydrogeologicznych mają: wodór izobata.
Słownik Infiltracja:
Znaczenie Wsiąkanie wody pochodzącej z opadów atmosferycznych, z cieków i zbiorników powierzchniowych i z kondensacji pary wodnej z powierzchni terenu do → strefy aeracji, a następnie (po oddaniu części tych izobata.

Czym jest izobata znaczenie w Słownik definicje I

  • Dodano:
  • Autor: