Kondensacja pary wodnej co to jest
Co to jest Kondensacja pary wodnej. Wyjaśnienie Wydzielanie nadmiaru pary wodnej po przekroczeniu.

Czy przydatne?

Co to jest Wodnej Pary Kondensacja

Definicja KONDENSACJA PARY WODNEJ: Kondensacja pary wodnej
Wydzielanie nadmiaru pary wodnej po przekroczeniu stanu nasycenia powietrza (w określonej temperaturze) poprzez skroplenie. Powstają wówczas mgły, chmury, deszcz, śnieg i tak zwany opady utajone, zwane osadami atmosferycznymi: rosa, szron, sadź. Bezpośrednie symptomy kondensacji w formie osadów atmosferycznych w klimacie umiarkowanym nie mają znaczenia w zasilaniu wód podziemnych. Niektórzy autorzy amerykańscy wskazują z kolei na relatywnie znaczącąich rolę w obszarach półsuchych.[SK].

Słownik Krzem Si:
Znaczenie Pierwiastek biofilny, jeden z najpospolitszych pierwiastków skorupy ziemskiej, występujący podrzędnie w wodach podziemnych, najczęściej w formie rozpuszczonej → krzemionki. W analityce wód właśnie kondensacja pary wodnej.
Słownik Kras:
Znaczenie rozpuszczania skał w miarę łatwo rozpuszczalnych poprzez wody powierzchniowe i podziemne wspólnie z procesami towarzyszącymi, składające się na → krasowienie, a również produkowana poprzez nie kondensacja pary wodnej.
Słownik Krzywa Stanów Wód Podziemnych:
Znaczenie podziemnych Krzywa obrazująca ruch zwierciadła wód podziemnych (obniżenie i wznoszenie) w momencie, sporządzona na podstawie obserwacji codziennych, cotygodniowych i tak dalej w studniach kondensacja pary wodnej.
Słownik Kompleks Jonowo-Solny Skał:
Znaczenie Kompleks jonowo-solny skał Suma rozpuszczalnych soli i jonów występujących w skale w formie stałej, roztworów wodnych i jako → adsorbaty. [JD kondensacja pary wodnej.
Słownik Klarowanie (Wód):
Znaczenie Jeden ze sposobów uzdatniania wód usunięcie z wody zanieczyszczeń mechanicznych (ziarn piasku, iłu, koloidów) przez osadzanie ich w klarownikach (osadnikach, odstojnikach). → Uzdatnianie wód kondensacja pary wodnej.

Czym jest Kondensacja pary wodnej znaczenie w Słownik definicje K

  • Dodano:
  • Autor: