Linia ekwipotencjalna co to jest
Co to jest Linia ekwipotencjalna. Wyjaśnienie łącząca na mapie albo przekroju punkty o jednakowym.

Czy przydatne?

Co to jest Ekwipotencjalna Linia

Definicja LINIA EKWIPOTENCJALNA: Linia ekwipotencjalna
Linia łącząca na mapie albo przekroju punkty o jednakowym potencjale albo w hydrogeologii – punkty o jednakowej → wysokości hydraulicznej (→ hydroizohipsa). W ruchu ustalonym w ośrodku izotropowym l.e. jest ortogonalna do → linii prądu i do → granicy nieprzepuszczalnej (szczelnej).[TM].

Słownik Lej Depresji:
Znaczenie Depresja (obniżenie) powierzchni zwierciadła wody podziemnej wokół studni, ujęcia, kopalni i tym podobne spowodowana jej pompowaniem. L.d. przedstawia się dzięki linii jednakowych depresji. Przy linia ekwipotencjalna.
Słownik Liniowość Filtracji:
Znaczenie L.f. wyraża się proporcjonalnością strat filtracyjnych od prędkości filtracji, co jest powiązane z obowiązywaniem liniowego prawa filtracji Darcy'ego. Ruch wody podziemnej jest wtedy laminarny, a linia ekwipotencjalna.
Słownik Limnigraf:
Znaczenie Limnigraf Automatyczny rejestrator stanów wody. Przyrząd wykorzystywany do ciągłego zapisu zmian stanów wody w formie limnigramu.[AK linia ekwipotencjalna.
Słownik Liniowość Równania Filtracji:
Znaczenie filtracji L.r.f. (r. Boussinesqa) wynika z faktu, że wysokość hydrauliczna H (pełniąca w równaniu rolę funkcji stanu) występuje w pierwszej potędze. L.r.f. względem parametrów (T, k, S, W) zachodzi linia ekwipotencjalna.
Słownik Laplace'a Równanie; Równanie Potencjału:
Znaczenie równanie potencjału Równanie różniczkowe cząstkowe drugiego rzędu, eliptyczne, postaci: gdzie: H – wysokość hydrauliczna [L]. W hydrogeologii L.r. opisuje pole filtracji ustalonej bez zasilania.[MR linia ekwipotencjalna.

Czym jest Linia ekwipotencjalna znaczenie w Słownik definicje L

  • Dodano:
  • Autor: