Łukianowa integrator co to jest
Co to jest Łukianowa integrator; integrator hydrauliczny. Wyjaśnienie integrator hydrauliczny.

Czy przydatne?

Co to jest Łukianowa integrator; integrator hydrauliczny

Definicja ŁUKIANOWA INTEGRATOR; INTEGRATOR HYDRAULICZNY: Łukianowa integrator; integrator hydrauliczny
Hydrauliczne urządzenie analogowe wykorzystywane do rozwiązywania problemów filtracji ustalonej i nieustalonej. Złożona jest z sieci oporów hydraulicznych i naczyń pojemnościowych umieszczonych w węzłach sieci. → Siatka dyskretyzacji.[MR].

Słownik Lej Depresji:
Znaczenie Depresja (obniżenie) powierzchni zwierciadła wody podziemnej wokół studni, ujęcia, kopalni i tym podobne spowodowana jej pompowaniem. L.d. przedstawia się dzięki linii jednakowych depresji. Przy łukianowa integrator; integrator hydrauliczny.
Słownik Liniowość Równania Filtracji:
Znaczenie filtracji L.r.f. (r. Boussinesqa) wynika z faktu, że wysokość hydrauliczna H (pełniąca w równaniu rolę funkcji stanu) występuje w pierwszej potędze. L.r.f. względem parametrów (T, k, S, W) zachodzi łukianowa integrator; integrator hydrauliczny.
Słownik Langeliera Indeks:
Znaczenie Parametr wykorzystywany ocenie umiejętności rozpuszczania poprzez wodę węglanu wapnia. Oblicza się go odejmując pH nasycenia od zmierzonego pH badanej próbki wody. pH nasycenia jest obliczoną łukianowa integrator; integrator hydrauliczny.
Słownik Ług Resztkowy; Ług Pokrystalizacyjny:
Znaczenie Ług resztkowy; ług pokrystalizacyjny Roztwór nasycony pozostały w zbiorniku ewaporacyjnym po wytrąceniu się soli. [JD łukianowa integrator; integrator hydrauliczny.
Słownik Liniowość Filtracji:
Znaczenie L.f. wyraża się proporcjonalnością strat filtracyjnych od prędkości filtracji, co jest powiązane z obowiązywaniem liniowego prawa filtracji Darcy'ego. Ruch wody podziemnej jest wtedy laminarny, a łukianowa integrator; integrator hydrauliczny.

Czym jest Łukianowa integrator znaczenie w Słownik definicje L

  • Dodano:
  • Autor: