Mikroporowatość co to jest
Co to jest Mikroporowatość. Wyjaśnienie w skale porów na tyle drobnych, iż zatrzymują wodę pomimo.

Czy przydatne?

Co to jest Mikroporowatość

Definicja MIKROPOROWATOŚĆ: Mikroporowatość
Występowanie w skale porów na tyle drobnych, iż zatrzymują wodę pomimo działającej na nią siły ciężkości i uniemożliwiają jej przepływ. Wg klasyfikacji sedymentologicznej przeciętna średnica mikroporów nie przekracza 1/16 mm.[JD].

Słownik Metody Określania Odpływu Podziemnego:
Znaczenie odpływu podziemnego Sposoby pozwalające wydzielić w obrębie → odpływu całkowitego z określonego obszaru i w określonym czasie część tworzącą się z wód podziemnych. To są (Pazdro, Kozerski, 1990): m mikroporowatość.
Słownik Miano Coli:
Znaczenie zanieczyszczenia fekalnego wody bakteriami pochodzenia jelitowego. Określany jako najmniejsza objętość wody (wyrażana w cm3), gdzie stwierdza się obecność jednej → pałeczki okrężnicy (Escherichia mikroporowatość.
Słownik Metale Szlachetne:
Znaczenie Metale występujące w ilościach śladowych w skorupie ziemskiej, stanowiąc w sumie raptem 0,00002%. Należą do nich Rh, Ru, Pd, Os, Ir, Pt i Ag i Au. Występują raczej w formie rodzimej albo we mikroporowatość.
Słownik Metody Znacznikowe; Metody Indykatorowe (W Hydrogeologii):
Znaczenie sposoby indykatorowe (w hydrogeologii) sposoby określania prędkości i kierunku ruchu wody podziemnej. W zależności od rodzaju stosowanego → znacznika rozróżnia się sposoby: kolorymetryczną mikroporowatość.
Słownik Mętność Wody:
Znaczenie Właściwość optyczna (organoleptyczna) wody określająca umiejętność do pochłaniania i rozpraszania promieni świetlnych. Spowodowana jest najczęściej poprzez cząsteczki koloidalne albo zawiesiny mikroporowatość.

Czym jest Mikroporowatość znaczenie w Słownik definicje M

  • Dodano:
  • Autor: