Model stochastyczny co to jest
Co to jest MODEL STOCHASTYCZNY. Wyjaśnienie matematyczny, w odróżnieniu do → modelu.

Czy przydatne?

Co to jest Stochastyczny Model

Definicja MODEL STOCHASTYCZNY: Schemat stochastyczny
Schemat matematyczny, w odróżnieniu do → modelu deterministycznego, opisujący mechanizm, gdzie jest zawarty obiekt losowości. M.s. na przykład na ogół lepiej opisuje migrację w skali regionalnej, pozwalając uwzględnić losowy charakter niejednorodności → ośrodka hydrogeologicznego.[SW].

Słownik Metody Statystyczne Prognozowania Zawodnienia Kopalń:
Znaczenie statystyczne prognozowania zawodnienia kopalń M.s.p.z.k. opierają się na opisowym, probabilistycznym traktowaniu dopływów do kopalń i ich zależności od innych zjawisk przyrodniczych i warunków model stochastyczny co to jest.
Słownik Model Hydrogeochemiczny:
Znaczenie hydrogeochemiczny Najczęściej matematyczny opis ( → schemat) stanu roztworu, jaki stanowią wody podziemne. Opis ten obejmuje stan roztworu i jego nasycenie wskutek współdziałania woda/skała/gazy model stochastyczny definicja.
Słownik Moucha Wykres:
Znaczenie Promienisty wykres chemizmu wód podziemnych opracowany w 1949 r. na Węgrzech. Odwzorowanie przeprowadza się na 3 osiach przecinających się w jednym punkcie, tworzącym 6 półosi. Każdej z półosi jest model stochastyczny co znaczy.
Słownik Model Numeryczny:
Znaczenie Algorytm numeryczny (program komputerowy) pozwalający uzyskać przybliżone rozwiązanie równania różniczkowego cząstkowego określonego procesu. Do najczęściej stosowanych metod należą: → sposób różnic model stochastyczny słownik.
Słownik Migracja Masy I Ciepła W Wodach Podziemnych; Transport Masy I Ciepła:
Znaczenie ciepła w wodach podziemnych; transport masy i ciepła Suma mechanizmów (dyspersja, konwekcja, dyfuzja, rozpad, zamiana jonowa) zachodzących w czasie transportu (przemieszczania się) masy albo/i ciepła model stochastyczny znaczenie.

Czym jest Model stochastyczny znaczenie w Słownik definicje M

  • Dodano:
  • Autor: