Piętrzenie wód podziemnych co to jest
Co to jest Piętrzenie wód podziemnych. Wyjaśnienie Wprowadzenie pod powierzchnię terenu urządzeń w.

Czy przydatne?

Co to jest Podziemnych Wód Piętrzenie

Definicja PIĘTRZENIE WÓD PODZIEMNYCH: Piętrzenie wód podziemnych
Wprowadzenie pod powierzchnię terenu urządzeń w celu zahamowania przepływu i dla spiętrzenia wód podziemnych w celu poprawienia warunków ich zastosowania.[SK].

Słownik Przesączanie:
Znaczenie Przepływ, → ruch wody pionowy poprzez strefę aeracji związany z → wsiąkaniem i infiltracją. Terminy → przesiąkanie i przeciekanie zachowuje się dla ruchu wody w strefie saturacji. →Wody podziemne (w piętrzenie wód podziemnych.
Słownik Prędkość V, U:
Znaczenie Rozmiar wektorowa wyrażająca wzrost drogi obiektu będącego w ruchu, przypadający na jednostkę czasu. W dynamice płynów, w tym → wód podziemnych, regularnie wyznacza się szybkość średnią jako relacja piętrzenie wód podziemnych.
Słownik Podmokłość; Młaka, Mokradło:
Znaczenie mokradło Obszarowy, nieskupiony wypływ wody podziemnej, który przez wzgląd na utrudnionym odpływem nasyca skalne utwory przypowierzchniowe, powodując zabagnienie i zatorfowienie terenu. Wyróżnia się piętrzenie wód podziemnych.
Słownik Promieniotwórcza Aktywność; Natężenie Promieniowania:
Znaczenie aktywność; natężenie promieniowania Liczba przemian promieniotwórczych → promieniotwórcza przemiana) danego → radionuklidu zachodzących w jednostce czasu wyrażona wzorem: gdzie: at – p.a piętrzenie wód podziemnych.
Słownik Prowincja Wód Mineralnych:
Znaczenie mineralnych Region, gdzie budowa geologiczna i warunki hydrogeologiczne są na tyle jednolite, iż występują w nim wody mineralne zbliżonego typu. W Polsce odrębne p.w.m. stanowią na przykład Sudety piętrzenie wód podziemnych.

Czym jest Piętrzenie wód podziemnych znaczenie w Słownik definicje P

  • Dodano:
  • Autor: