Posmak (wody co to jest
Co to jest Posmak (wody). Wyjaśnienie odczucia smakowe dotyczące wody, a nie mieszczące się w.

Czy przydatne?

Co to jest Wody Posmak

Definicja POSMAK (WODY): Posmak (wody)
Uboczne odczucia smakowe dotyczące wody, a nie mieszczące się w kategoriach i zakresie oznaczania → smaku wody. Wyróżniamy na przykład p. metaliczny (spowodowany związkami żelaza), fenolowy (((spowodowany obecnością fenoli), alkaliczny (((((spowodowany obecnością znaczących stężeń węglanu sodu) i tym podobne[AM].

Słownik Paleohydrogeologia:
Znaczenie P. jest działem → hydrogeologii regionalnej. Zajmuje się →warunkami hydrogeologicznymi w przeszłości i ich zmianami w poszczególnych okresach geologicznych w zasięgu → regionów hydrogeologicznych posmak (wody).
Słownik Próbka Bakteriologiczna (Wody Podziemnej); Próbka (Wody Podziemnej) Do Badań Bakte Riologicznych:
Znaczenie bakteriologiczna (wody podziemnej); próbka (wody podziemnej) do badań bakte riologicznych → Próbka wody podziemnej pobrana do badań bakteriologicznych. Należy ją pobrać sterylnie do wyjałowionego posmak (wody).
Słownik Posterunek Pomiaru Źródeł:
Znaczenie źródeł Źródło w sieci stacji obserwacyjnej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW) (do 1990 r. około 40 źródeł), gdzie mierzy się każdego dnia wydajność (→ wydajność źródła), stan wody posmak (wody).
Słownik Porowatość Aktywna Na:
Znaczenie na Cecha skały wyrażająca się stosunkiem średniej → prędkości filtracji v do rzeczywistej prędkości przepływu U(→ szybkość skuteczna) w przestrzeni porowej (→ pory, → porowatość). Ustala się ją ze posmak (wody).
Słownik Profil Hydrogeologiczny:
Znaczenie hydrogeologiczny 1. Graficzne i/albo opisowe, punktowe przedstawienie w pionie danych hydrogeologicznych na tle litologii i stratygrafii, na przykład jako p.h. otworu hydrogeologicznego. → Przekrój posmak (wody).

Czym jest Posmak (wody znaczenie w Słownik definicje P

  • Dodano:
  • Autor: