Prognoza zawodnienia kopalni co to jest
Co to jest Prognoza zawodnienia kopalni. Wyjaśnienie Przewidywane natężenie dopływu wody do kopalni.

Czy przydatne?

Co to jest Kopalni Zawodnienia Prognoza

Definicja PROGNOZA ZAWODNIENIA KOPALNI: Prognoza zawodnienia kopalni
Przewidywane natężenie dopływu wody do kopalni. → Sposoby prognozowania zawodnienia kopalń.[MR].

Słownik Puaz P:
Znaczenie lepkości dynamicznej w układzie CGS:1P=1 g/cm∙s = 0,1∙N-s/m2. W układzie SI jednostką lepkości dynamicznej jest paskalosekunda: 1 Pas = 1 kg/m∙s. Z wymienionych stosunku wynika, iż 1P=0,1 Pas i 1 Pas prognoza zawodnienia kopalni.
Słownik Poziom Półprzepuszczalny; Warstwa Półprzepuszczalna:
Znaczenie półprzepuszczalny; warstwa półprzepuszczalna Warstwa, masyw skał nasyconych o małej przepuszczalności, tak iż ujęcie z nich wody nie jest możliwe, ale poprzez które w warunkach kontaktu prognoza zawodnienia kopalni.
Słownik Podmokłość; Młaka, Mokradło:
Znaczenie mokradło Obszarowy, nieskupiony wypływ wody podziemnej, który przez wzgląd na utrudnionym odpływem nasyca skalne utwory przypowierzchniowe, powodując zabagnienie i zatorfowienie terenu. Wyróżnia się prognoza zawodnienia kopalni.
Słownik Pojemność Wymiany Kationów:
Znaczenie kationów Całkowita liczba kationów mogących brać udział w procesach zamiany jonowej w danych, ściśle ustalonych warunkach (warunkach standardowych). Wyraża się ją w miliwalach na 100 g suchego prognoza zawodnienia kopalni.
Słownik Polarność Cząsteczek Wody:
Znaczenie cząsteczek wody Asymetryczne rozmieszczenie atomów tlenu i wodoru w pojedynczej cząsteczce wody pociąga za sobą asymetrię rozłożenia w niej ładunków elektrycznych, czyli polarność upoważniającą do prognoza zawodnienia kopalni.

Czym jest Prognoza zawodnienia kopalni znaczenie w Słownik definicje P

  • Dodano:
  • Autor: