Rów odwadniający opaskowy co to jest
Co to jest Rów odwadniający opaskowy. Wyjaśnienie okalający wyrobisko odkrywkowe albo zwałowisko.

Czy przydatne?

Co to jest Opaskowy Odwadniający Rów

Definicja RÓW ODWADNIAJĄCY OPASKOWY: Rów odwadniający opaskowy
Rów okalający wyrobisko odkrywkowe albo zwałowisko zewnętrzne czy wykop budowlany, którego zadaniem jest przechwycenie wody ze spływu powierzchniowego. Służący przy odwadnianiu kopalni jako obiekt → odwadniania otwartego. → Odwadnianie kopalni.[TB].

Słownik Remont Studni:
Znaczenie Czynności powiązane z przywróceniem zadanego reżimu technicznego eksploatacji i wydajności studni. R.s. dzieli się na bieżący (renowacja, konserwacja) i kapitalny (rekonstrukcja). Do renowacji należy rów odwadniający opaskowy.
Słownik Rzeka Ginąca:
Znaczenie Rzeka ginąca Powierzchniowy → ciek w regionie krasowym zanikający w podłoże i zasilający wody podziemne. → Ponor.[AR rów odwadniający opaskowy.
Słownik Rząp; Rząpie:
Znaczenie Rząp; rząpie Dolna część szybu, gdzie zbiera się ściekająca woda.[MR rów odwadniający opaskowy.
Słownik Rekultywacja Wód Podziemnych; Regradacja Wód Podziemnych:
Znaczenie podziemnych; regradacja wód podziemnych W zanieczyszczonych zbiornikach wód podziemnych przywracanie wody do stanu pierwotnego i/albo umożliwiającego racjonalne zastosowanie gospodarcze. To jest rów odwadniający opaskowy.
Słownik Region Hydrogeologiczny:
Znaczenie hydrogeologiczny Region, który z racji na całokształt stosunków hydrogeologicznych wyraźnie jest różna od obszarów sąsiednich. W systematyzacji regionów dodaje się przedrostki mikro-, makro-, sub- i rów odwadniający opaskowy.

Czym jest Rów odwadniający opaskowy znaczenie w Słownik definicje R

  • Dodano:
  • Autor: