Równowaga jonowa; równowaga co to jest
Co to jest Równowaga jonowa; równowaga chemiczna. Wyjaśnienie chemiczna Stan dynamiczny odwracalnej.

Czy przydatne?

Co to jest Równowaga jonowa; równowaga chemiczna

Definicja RÓWNOWAGA JONOWA; RÓWNOWAGA CHEMICZNA: Równowaga jonowa; równowaga chemiczna
Stan dynamiczny odwracalnej reakcji chemicznej w roztworze, gdy szybkości tworzenia się i rozpadu produktów są jednakowe, czyli stężenia reagentów w danych warunkach ciśnienia i temperatury nie ulegają zmianie w dowolnie długim czasie.[JD].

Słownik Rozpuszczony Węgiel Nieorganiczny DIC:
Znaczenie nieorganiczny DIC Pierwotnym źródłem r.w.n. w wodach podziemnych jest atmosferyczny CO2 rozpuszczony w infiltrujących wodach opadowych i wydalany poprzez korzenie roślin. Kwas węglowy, będący równowaga jonowa; równowaga chemiczna.
Słownik Rekultywacja Wód Podziemnych; Regradacja Wód Podziemnych:
Znaczenie podziemnych; regradacja wód podziemnych W zanieczyszczonych zbiornikach wód podziemnych przywracanie wody do stanu pierwotnego i/albo umożliwiającego racjonalne zastosowanie gospodarcze. To jest równowaga jonowa; równowaga chemiczna.
Słownik Równowaga Węglanowa:
Znaczenie 1. Skrótowo rozumiana jako stan, gdzie woda zawiera precyzyjnie tę liczba wolnego dwutlenku węgla, która jest potrzebna do utrzymania jonów wodorowęglanowych w roztworze. 2. Wnikliwie rozumiana jako równowaga jonowa; równowaga chemiczna.
Słownik Równowaga Izotopowa:
Znaczenie Dwa izotopy tego samego pierwiastka występujące w dwóch reagujących ze sobą substancjach albo wymieniane pomiędzy dwiema etapami tej samej substancji znajdują się w równowadze, o ile ich relacje w równowaga jonowa; równowaga chemiczna.
Słownik Radon Rn:
Znaczenie Pierwiastek promieniotwórczy o cechach gazu szlachetnego. Poszczególne izotopy Rn tworzą się w szeregach promieniotwórczych (→ promieniotwórczy szereg): uranowo-radowym (Rn-222), uranowo-aktynowym równowaga jonowa; równowaga chemiczna.

Czym jest Równowaga jonowa; równowaga znaczenie w Słownik definicje R

  • Dodano:
  • Autor: