Ruch laminarny; ruch co to jest
Co to jest Ruch laminarny; ruch uwarstwiony. Wyjaśnienie uwarstwiony Ruch płynu (cieczy) z.

Czy przydatne?

Co to jest Ruch laminarny; ruch uwarstwiony

Definicja RUCH LAMINARNY; RUCH UWARSTWIONY: Ruch laminarny; ruch uwarstwiony
Ruch płynu (cieczy) z prędkością poniżej prędkości krytycznej, dla ustalonych warunków zdefiniowanej liczbą → Reynoldsa. W r.l. utraty hydrauliczne są proporcjonalne do prędkości w potędze jeden. Wody podziemne niemal wyłącznie płyną ruchem laminarnym. → Ruch turbulentny.[TM].

Słownik Rozpuszczalność:
Znaczenie Umiejętność minerałów, gazów, cieczy do rozpuszczania się w wodach podziemnych, do tworzenia → roztworów wodnych. R. poszczególnych substancji jestróżna, zależy także od warunków środowiska, w jakich ruch laminarny; ruch uwarstwiony.
Słownik Roztwór Nienasycony:
Znaczenie Wody podziemne tworzą r.n. przy niskiej mineralizacji (→ mineralizacja wód, → woda niskozmineralizowana), a więc są zdolne rozpuścić w istniejących warunkach termodynamicznych pewną liczba minerałów ruch laminarny; ruch uwarstwiony.
Słownik Region Hydrogeologiczny:
Znaczenie hydrogeologiczny Region, który z racji na całokształt stosunków hydrogeologicznych wyraźnie jest różna od obszarów sąsiednich. W systematyzacji regionów dodaje się przedrostki mikro-, makro-, sub- i ruch laminarny; ruch uwarstwiony.
Słownik Ruch Nieustalony; Ruch Nietrwały:
Znaczenie ruch nietrwały Ruch, gdzie choćby jedna z wielkości go charakteryzujących (szybkość, wysokość hydrauliczna, ciśnienie) jest nie tylko funkcją położenia, lecz również funkcją czasu wymienia się w ruch laminarny; ruch uwarstwiony.
Słownik Roztwór Koloidalny:
Znaczenie Roztwór koloidalny Układ koloidalny z ciekłym ośrodkiem dyspersyjnym. W wodach podziemnych wszystkie koloidy mają charakter → hydrozoli, zwanych regularnie w skrócie zolami. → Koloidy, →Żele.[AM ruch laminarny; ruch uwarstwiony.

Czym jest Ruch laminarny; ruch znaczenie w Słownik definicje R

  • Dodano:
  • Autor: