Sczerpywanie badawcze w co to jest
Co to jest Sczerpywanie badawcze w studni. Wyjaśnienie studni Badanie polowe polegające na.

Czy przydatne?

Co to jest Sczerpywanie badawcze w studni

Definicja SCZERPYWANIE BADAWCZE W STUDNI: Sczerpywanie badawcze w studni
Badanie polowe polegające na sczerpywaniu wody i obserwacji jej wzniosu w studni w celu ustalenia właściwości hydrogeologicznych. → Pompowanie badawcze, → Zalewanie badawcze, → Wtłaczanie badawcze wody, →Próba chłonności.[AK].

Słownik Subregion Hydrogeologiczny:
Znaczenie hydrogeologiczny Jednostka hydrogeologiczna niższego rzędu od regionu w podziale regionalnym Polski Paczyńskiego (1995). → Regionalizacja hydrogeologiczna (ryc. 86), → Subzbiornik wód podziemnych, → sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Studnia Doskonała; Studnia Doskonała Hydraulicznie:
Znaczenie studnia doskonała hydraulicznie Studnia o takim stanie filtru, który gwarantuje, iż w momencie jej pracy (pompowania albo odbioru wody poprzez studnię chłonną) nie powstają na filtrze dodatkowe sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Środowisko Redukcyjne:
Znaczenie redukcyjne Środowisko wód naturalnych, gdzie warunki utleniająco-redukcyjne określone dzięki →potencjału redoks są charakteryzowane wartością tego potencjału Eh < 0,4 V dla wód kwaśnych, a Eh < 0,15 sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Sygnalizator Głębokości; Głębokościomierz:
Znaczenie głębokości; głębokościomierz Przyrząd wykorzystywany do pomiaru głębokości występowania zwierciadła wód podziemnych. Może to być na przykład świstawka, a więc gwizdek hydrogeologiczny, → batometr sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Strefy Ochronne Źródeł I Ujęć Wody; Strefy Ochrony Ujęć:
Znaczenie źródeł i ujęć wody; strefy ochrony ujęć Region poddany zakazom, nakazom i ograniczeniom w dziedzinie użytkowania gruntów i korzystania z wody, obejmujący ujęcie wody, źródło albo jego część i grunty sczerpywanie badawcze w studni.

Czym jest Sczerpywanie badawcze w studni znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: