Sczerpywanie badawcze w co to jest
Co to jest Sczerpywanie badawcze w studni. Wyjaśnienie studni Badanie polowe polegające na.

Czy przydatne?

Co to jest Sczerpywanie badawcze w studni

Definicja SCZERPYWANIE BADAWCZE W STUDNI: Sczerpywanie badawcze w studni
Badanie polowe polegające na sczerpywaniu wody i obserwacji jej wzniosu w studni w celu ustalenia właściwości hydrogeologicznych. → Pompowanie badawcze, → Zalewanie badawcze, → Wtłaczanie badawcze wody, →Próba chłonności.[AK].

Słownik Siatka Dyskretyzacji:
Znaczenie Siatka dyskretyzacji Siatka zbudowana z → bloków obliczeniowych, na które jest podzielony zdyskretyzo-wany region filtracji. → Dyskretyzacja obszaru filtracji (przestrzeni).[MR sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Substancja Obca (W Wodzie):
Znaczenie wodzie) Substancja, której występowanie w wodzie podziemnej nie jest powiązane z naturalnymi czynnikami kształtującymi chemizm wód w ich cyklu krążenia przyrodniczego. Definicja z reguły dotyczy sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Strefa Redukcyjna:
Znaczenie Strefa występowania w → wodach naturalnych → warunków redukcyjnych. W wodach podziemnych z reguły występuje w profilu pionowym pod → strefą utleniającą. Lokalnie (na przykład w obszarach bagiennych sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Słup Wody W Otworze Hydrogeologicznym:
Znaczenie hydrogeologicznym Słup wody mierzony od dna studni do zwierciadła wód podziemnych (wody swobodne) albo do linii ciśnień piezometrycznych (wody naporowe). → Posterunek wód podziemnych (gruntowych sczerpywanie badawcze w studni.
Słownik Smak Wody:
Znaczenie Właściwość organoleptyczna oznaczana jedynie w razie pewności, iż badana woda nie jest zanieczyszczona. Wyróżniamy 4 fundamentalne rodzaje s., wywoływane najczęściej poprzez określone substancje sczerpywanie badawcze w studni.

Czym jest Sczerpywanie badawcze w studni znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: