Stabilizacja zwierciadła co to jest
Co to jest Stabilizacja zwierciadła wody. Wyjaśnienie 1. Mechanizm. Podnoszenie się zwierciadła wód.

Czy przydatne?

Co to jest Wody Zwierciadła Stabilizacja

Definicja STABILIZACJA ZWIERCIADŁA WODY: Stabilizacja zwierciadła wody
1. Mechanizm. Podnoszenie się zwierciadła wód podziemnych w studniach i otworach hydrogeologicznych powiązane z wyrównywaniem się ciśnienia. 2. Sukces. Określenie się poziomu zwierciadła w otworze pompowym albo obserwacyjnym po osiągnięciu stałej wydajności, także po zatłaczaniu, zalewaniu. → Pompowanie badawcze, → Cykl pompowania badawczego.[AK].

Słownik Substancja Trwała; S. Trudno Rozkładająca Się, S. Konserwatyw Na, S. Refrakcyjna:
Znaczenie s. trudno rozkładająca się, s. konserwatyw na, s. refrakcyjna Substancje (zanieczyszczenia, → znaczniki), których skład w naturalnych warunkach nie ulega zmianom albo wymienia się bardzo wolno. Nie stabilizacja zwierciadła wody.
Słownik Substancje Stałe Łatwo Opadające:
Znaczenie łatwo opadające Definicja stosowane najczęściej w chemii sanitarnej, w szczególności przy → uzdatnianiu wody. Znaczy część substancji stałych, występu jących początkowo w stanie zawieszonym, ale stabilizacja zwierciadła wody.
Słownik Sieć Hydrauliczna W Skrasowiałych Skałach Węglanowych:
Znaczenie skrasowiałych skałach węglanowych S.h. w skale jest systemem połączonych pustek, którymi przepływa i gdzie gromadzi się woda. S.h. w ośrodku skał węglanowych podległych mechanizmom → krasowienia stabilizacja zwierciadła wody.
Słownik Solanki Tarcz Kontynentalnych:
Znaczenie kontynentalnych Wysokostężone wody typu Cl–Na–Ca, stwierdzone między innymi na sporych głębokościach w utworach krystalicznych tarczy kanadyjskiej, tarczy fennoskandzkiej i in., a również w głębokim stabilizacja zwierciadła wody.
Słownik Siatka Hydrauliczna; Siatka Hydrodynamiczna:
Znaczenie siatka hydrodynamiczna Siatka ortogonalna → linii prądu i → hydroizohips odtwarzająca strukturę hydrodynamiczną strumienia płaskiego, stanowiąca graficzny obraz rozwiązania równania Laplace'a albo stabilizacja zwierciadła wody.

Czym jest Stabilizacja zwierciadła wody znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: