Strefa wadyczno-freatyczna co to jest
Co to jest Strefa wadyczno-freatyczna. Wyjaśnienie Strefa przejściowa pomiędzy → strefą wadyczną i.

Czy przydatne?

Co to jest Freatyczna Wadyczno Strefa

Definicja STREFA WADYCZNO-FREATYCZNA: Strefa wadyczno-freatyczna
Strefa przejściowa pomiędzy → strefą wadyczną i → strefą freatyczną.[AR].

Słownik Substancja Obca (W Wodzie):
Znaczenie wodzie) Substancja, której występowanie w wodzie podziemnej nie jest powiązane z naturalnymi czynnikami kształtującymi chemizm wód w ich cyklu krążenia przyrodniczego. Definicja z reguły dotyczy strefa wadyczno-freatyczna.
Słownik Starzenie (Się) Studni:
Znaczenie studni → Studnia jak każda konstrukcja ma określony wiek (moment działania), aczkolwiek dąży się do jej trwałości. S.s., a więc obniżanie się jej sprawności, jest przyspieszane z czasem poprzez strefa wadyczno-freatyczna.
Słownik Substancja Trwała; S. Trudno Rozkładająca Się, S. Konserwatyw Na, S. Refrakcyjna:
Znaczenie s. trudno rozkładająca się, s. konserwatyw na, s. refrakcyjna Substancje (zanieczyszczenia, → znaczniki), których skład w naturalnych warunkach nie ulega zmianom albo wymienia się bardzo wolno. Nie strefa wadyczno-freatyczna.
Słownik Słup Wody W Otworze Hydrogeologicznym:
Znaczenie hydrogeologicznym Słup wody mierzony od dna studni do zwierciadła wód podziemnych (wody swobodne) albo do linii ciśnień piezometrycznych (wody naporowe). → Posterunek wód podziemnych (gruntowych strefa wadyczno-freatyczna.
Słownik Smak Wody:
Znaczenie Właściwość organoleptyczna oznaczana jedynie w razie pewności, iż badana woda nie jest zanieczyszczona. Wyróżniamy 4 fundamentalne rodzaje s., wywoływane najczęściej poprzez określone substancje strefa wadyczno-freatyczna.

Czym jest Strefa wadyczno-freatyczna znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: