Strop poziomu wodonośnego co to jest
Co to jest Strop poziomu wodonośnego. Wyjaśnienie Powierzchnia ograniczająca wodonosiec od góry, w.

Czy przydatne?

Co to jest Wodonośnego Poziomu Strop

Definicja STROP POZIOMU WODONOŚNEGO: Strop poziomu wodonośnego
Powierzchnia ograniczająca wodonosiec od góry, w obrębie wód swobodnych (→ zwierciadło wód podziemnych), w obrębie wód naporowych (→ poziom nieprzepuszczalny). →Spąg, podstawa poziomu wodonośnego (wodonośca), → Warstwa wodonośna (ryc. 123).[AK].

Słownik Sozologia:
Znaczenie o kompleksowych zmianach zachodzących w środowisku przyrodniczym, w szczególności pod wpływem czynników postępu technicznego, i o sposobach ochrony przyrody i zapewnienia trwałości użytkowania jej strop poziomu wodonośnego.
Słownik Studnia Zbiorcza:
Znaczenie Studnia, do której woda jest doprowadzana z całego albo z części ujęcia. Studnia centralna w studni promienistej, studnia, do której prowadzi → lewar ssący w zespole studzien (ryc.112).[AK] Ryc. 112 strop poziomu wodonośnego.
Słownik System Wodnogospodarczy:
Znaczenie Mechanizm wodnogospodarczy Mechanizm łącznego gospodarowania wodą podziemną i powierzchniową w obrębie naturalnych jednostek hydrogeologicznych i hydrologicznych.[SK strop poziomu wodonośnego.
Słownik Strefa Wahań Zwierciadła Wody:
Znaczenie zwierciadła wody Strefa w obrębie profilu hydrogeologicznego zawarta pomiędzy najwyższym a najniższym położeniem zwierciadła wody (→ wahania zwierciadła wód podziemnych). Głębokość tej strefy strop poziomu wodonośnego.
Słownik Strumień Infiltracyjny QW,W:
Znaczenie infiltracyjny QW,W Koszt strumienia QW w ośrodku nienasyconym, najczęściej w kierunku pionowym, wskutek infiltracji opadów atmosferycznych. W razie odniesienia do jednostkowej powierzchni wyraża strop poziomu wodonośnego.

Czym jest Strop poziomu wodonośnego znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: