Studnia artezyjska co to jest
Co to jest Studnia artezyjska. Wyjaśnienie z → samowypływem na powierzchnię ziemi, ujmująca →.

Czy przydatne?

Co to jest Artezyjska Studnia

Definicja STUDNIA ARTEZYJSKA: Studnia artezyjska
1.Studnia z → samowypływem na powierzchnię ziemi, ujmująca → warstwę wodonośną o zwierciadle napiętym ze stanami zwierciadła ponad powierzchnią ziemi (o wysokości hydraulicznej H przekraczającej wartość rzędnej powierzchni terenu). 2. Spółka akcyjna w szerszym znaczeniu to studnia ujmująca → warstwę wodonośną o zwierciadle napiętym, z samowypływem albo bez.[TM].

Słownik Strumień:
Znaczenie linii prądu płynącej cieczy przechodzących poprzez pole o pow. A. Definicja regularnie używane w dyscyplinach zajmujących się zagadnieniami transportu cieczy, masy, energii. 2. Objętość Q cieczy studnia artezyjska.
Słownik Szkody Hydrogeologiczne:
Znaczenie Szkody hydrogeologiczne Uszkodzenie powierzchni i jej zabudowy powstające w wyniku zmiany warunków hydrogeologicznych, na przykład poprzez odwodnienie i powiązane z nim osiadania. → Sufozja.[AK studnia artezyjska.
Słownik Stężenie; Koncentracja (Substancji Występujących W Wodzie):
Znaczenie koncentracja (substancji występujących w wodzie) Liczba określająca zawartość rozpuszczonego składnika w 1 dm3 wody. W starszych opracowaniach stężenia były wyrażane w relacji do objętości 1 litra studnia artezyjska.
Słownik Substancje Stałe Łatwo Opadające:
Znaczenie łatwo opadające Definicja stosowane najczęściej w chemii sanitarnej, w szczególności przy → uzdatnianiu wody. Znaczy część substancji stałych, występu jących początkowo w stanie zawieszonym, ale studnia artezyjska.
Słownik Synergizm; Efekt Synergetyczny:
Znaczenie synergetyczny Zdarzenie współdziałania (współwystępowania) wielu mechanizmów potęgujących zakres i tempo przeobrażenia (zmiany) w środowisku. Może przybierać różne formy, na przykład: na poziomie studnia artezyjska.

Czym jest Studnia artezyjska znaczenie w Słownik definicje S

  • Dodano:
  • Autor: