Tensjometr co to jest
Co to jest Tensjometr. Wyjaśnienie pomiaru „in situ”, w strefie niepełnego nasycenia, ciśnienia.

Czy przydatne?

Co to jest Tensjometr

Definicja TENSJOMETR: Tensjometr
Instrument do pomiaru „in situ”, w strefie niepełnego nasycenia, ciśnienia ssącego, składający się z elementu mikroporowego połączonego z manometrem albo z przetwornika ciśnienia połączonego z urządzeniem rejestrującym.[TM].

Słownik Twardość Węglanowa (Wody):
Znaczenie wody) Cecha chemiczna wody związana z obecnością rozpuszczonych soli wapnia i magnezu w formie wodorowęglanów i węglanów. To jest część → twardości ogólnej wody zanikająca po przegotowaniu (po tensjometr.
Słownik Trójkątny Wykres; Fereta Trójkąt:
Znaczenie Fereta trójkąt Graficzna sposób odwzorowywania wielkości trójskładnikowych. W hydrogeologii najczęściej używana przy przedstawianiu licznych analiz → chemizmu wód w trójkącie Fereta. Jednym punktem w tensjometr.
Słownik Twardość Przemijająca (Wody):
Znaczenie przemijająca (wody) Cecha chemiczna wody związana z obecnością rozpuszczonych soli, raczej wodorowęglanów, wytrącających się w czasie gotowania w formie kamienia kotłowego. Aktualnie używanym tensjometr.
Słownik Temperatura (Wody):
Znaczenie Rozmiar fizyczna będąca fundamentalnym czynnikiem wpływającym na przebieg → mechanizmów hydrogeochemicznych, na stany równowagi ( → równowaga ...) zachodzące wodach podziemnych. Wody występujące tensjometr.
Słownik Teren Ochrony Bezpośredniej; (Ujęcia Wód Podziemnych):
Znaczenie bezpośredniej; (ujęcia wód podziemnych) Region, na którym jest usytuowane ujęcie wody i otaczający je pas gruntu o szerokości 8-20 m, licząc od zarysu budowli i urządzeń, zależnie od charakteru i tensjometr.

Czym jest Tensjometr znaczenie w Słownik definicje T

  • Dodano:
  • Autor: