Tlen O co to jest
Co to jest Tlen O. Wyjaśnienie rozpuszczalny w wodzie, spotykany powszechnie w wodach gruntowych i.

Czy przydatne?

Co to jest O Tlen

Definicja TLEN O: Tlen O
Gaz słabo rozpuszczalny w wodzie, spotykany powszechnie w wodach gruntowych i płytko występujących wodach naporowych. Wspólnie z głębokością zmniejszają się stężenia t., aż do pełnego zaniku na głębokości wyznaczającej tak zwany granicę tlenową. T. aktywnie uczestniczy w procesach utleniania. W wodach podziemnych t. jest raczej pochodzenia atmosferycznego, lokalnie pojawia się jako sukces → radiolizy wody. Obecność t. intensyfikuje mechanizmy → samooczyszczania się wód, uczestniczy on gdyż w → mineralizacji substancji organicznej. Nadmiar t.w ujmowanych wodach podziemnych jest negatywny gospodarczo (działa korodująco na rury).[AM].

Słownik Trajektoria Cząstki:
Znaczenie Krzywa zakreślona w przestrzeni mechanizmu hydrogeologicznego (w opisie makroskopowym) poprzez poruszającą się cząstkę wody podziemnej. W ruchu ustalonym t.c. może być utożsamiana z linią prądu.[TM tlen o.
Słownik Totalizator:
Znaczenie Totalizator → Opadomierz do pomiaru wielkości opadu w dłuższym czasie o większej powierzchni chwytnej i większej pojemności zbiornika.[AK tlen o.
Słownik Trójhalometany THM; Haloformy:
Znaczenie Trójhalometany THM; haloformy Związki pojawiające się w czasie uzdatniania wód zawierających substancję organiczną, poddanych dezynfekcji. Część THM wykazuje właściwości kancerogenne.[AM tlen o.
Słownik Tama Filtrująca:
Znaczenie Tama wodna, której zadaniem jest zatrzymanie zawiesin przynoszonych poprzez wodę, a przepuszczenie wody czystej. T.f. buduje się w wyrobiskach górniczych zagrożonych wdarciem →kurzawki.[MR tlen o.
Słownik Twardość Ogólna (Wody); Twardość Całkowita (Wody):
Znaczenie Twardość ogólna (wody); twardość całkowita (wody) Cecha chemiczna wody rozumiana jako suma → twardości węglanowej i → twardości niewęglanowej wody. → Twardość wody, →Stopień twardości (wody).[AM tlen o.

Czym jest Tlen O znaczenie w Słownik definicje T

  • Dodano:
  • Autor: