Trajektoria cząstki co to jest
Co to jest Trajektoria cząstki. Wyjaśnienie zakreślona w przestrzeni mechanizmu hydrogeologicznego.

Czy przydatne?

Co to jest Cząstki Trajektoria

Definicja TRAJEKTORIA CZĄSTKI: Trajektoria cząstki
Krzywa zakreślona w przestrzeni mechanizmu hydrogeologicznego (w opisie makroskopowym) poprzez poruszającą się cząstkę wody podziemnej. W ruchu ustalonym t.c. może być utożsamiana z linią prądu.[TM].

Słownik Tensor Przepuszczalności K:
Znaczenie przepuszczalności k W teorii filtracji w ośrodku przepuszczalnym, ciągłym (→ hipoteza continuum), anizotropowym przepuszczalność, której miarą jest współczynnik filtracji, jest traktowana jako trajektoria cząstki.
Słownik Termiczna Klasyfikacja Wód:
Znaczenie wód Podziały wód podziemnych na podstawie ich temperatury zależą od mierników użytkowych. Powszechnie przyjętą granicą między wodami zimnymi albo chłodnymi a → wodami termalnymi jest temperatura trajektoria cząstki.
Słownik Twardość Stała (Wody); T. Trwała (Wody), T. Niezasadowa:
Znaczenie wody); t. trwała (wody), t. niezasadowa Cecha chemiczna wody rozumiana jako część → twardości ogólnej, spowodowana obecnością rozpuszczonych siarczanów, chlorków i krzemianów. T.s. nie wymienia się trajektoria cząstki.
Słownik Trwałość Jakości Wód; Stałość Jakości Wód:
Znaczenie wód; stałość jakości wód Właściwość eksploatowanych wód określana stałością składu chemicznego, cech fizycznych i bakteriologicznych wody. Uwarunkowana jest raczej odpornością na wpływy trajektoria cząstki.
Słownik Twardość Węglanowa (Wody):
Znaczenie wody) Cecha chemiczna wody związana z obecnością rozpuszczonych soli wapnia i magnezu w formie wodorowęglanów i węglanów. To jest część → twardości ogólnej wody zanikająca po przegotowaniu (po trajektoria cząstki.

Czym jest Trajektoria cząstki znaczenie w Słownik definicje T

  • Dodano:
  • Autor: