Trójhalometany THM co to jest
Co to jest Trójhalometany THM; haloformy. Wyjaśnienie Związki pojawiające się w czasie uzdatniania.

Czy przydatne?

Co to jest Haloformy Thm Trójhalometany

Definicja TRÓJHALOMETANY THM; HALOFORMY: Trójhalometany THM; haloformy
Związki pojawiające się w czasie uzdatniania wód zawierających substancję organiczną, poddanych dezynfekcji. Część THM wykazuje właściwości kancerogenne.[AM].

Słownik Trajektoria Cząstki:
Znaczenie Krzywa zakreślona w przestrzeni mechanizmu hydrogeologicznego (w opisie makroskopowym) poprzez poruszającą się cząstkę wody podziemnej. W ruchu ustalonym t.c. może być utożsamiana z linią prądu.[TM trójhalometany thm; haloformy.
Słownik Tryt T:
Znaczenie Promieniotwórczy izotop wodoru (→ radionuklid) o liczbie masowej A = 3. Powstaje w górnych warstwach atmosfery wskutek oddziaływania neutronów (uwalnianych pod wpływem promieniowania kosmicznego) na trójhalometany thm; haloformy.
Słownik Twardość Węglanowa (Wody):
Znaczenie wody) Cecha chemiczna wody związana z obecnością rozpuszczonych soli wapnia i magnezu w formie wodorowęglanów i węglanów. To jest część → twardości ogólnej wody zanikająca po przegotowaniu (po trójhalometany thm; haloformy.
Słownik Tickela Wykres:
Znaczenie Graficzna sposób odwzorowywania → chemizmu wód. Wykres konstruuje się na trzech osiach przecinających się pod kątem 60°.Na każdej z sześciu półosi nanosi się stężenia →jonów głównych wyrażone w trójhalometany thm; haloformy.
Słownik Teren Ochrony Bezpośredniej; (Ujęcia Wód Podziemnych):
Znaczenie bezpośredniej; (ujęcia wód podziemnych) Region, na którym jest usytuowane ujęcie wody i otaczający je pas gruntu o szerokości 8-20 m, licząc od zarysu budowli i urządzeń, zależnie od charakteru i trójhalometany thm; haloformy.

Czym jest Trójhalometany THM; haloformy znaczenie w Słownik definicje T

  • Dodano:
  • Autor: