Woda izoosmotyczna; woda co to jest
Co to jest Woda izoosmotyczna; woda izotoniczna. Wyjaśnienie izotoniczna → Woda lecznicza.

Czy przydatne?

Co to jest Woda izoosmotyczna; woda izotoniczna

Definicja WODA IZOOSMOTYCZNA; WODA IZOTONICZNA: Woda izoosmotyczna; woda izotoniczna
→ Woda lecznicza, mineralna, której temperatura krzepnięcia wynosi od -0,58 do -0,55°C, a ciśnienie osmotyczne wynosi około 7,7 atm. →Woda hipoosmotyczna, → Woda hiperosmotyczna.[JD].

Słownik Właściwości Hydrogeologiczne Skał:
Znaczenie hydrogeologiczne skał W.h.s. określają umiejętność do gromadzenia i przewodzenia wolnej wody poprzez skały. Wiąże się ona z występowaniem w skałach porów, szczelin i kawern. W zależności od rodzaju woda izoosmotyczna; woda izotoniczna.
Słownik Woda Służąca Do Zaopatrzenia (Ludności):
Znaczenie do zaopatrzenia (ludności) Woda, zazwyczaj po oczyszczeniu (w stacji uzdatniania), przekazywana do sieci wodociągowej albo do zapasowego zbiornika, przeważnie wykorzystywana do aopatrzenia ludności woda izoosmotyczna; woda izotoniczna.
Słownik Wyciek (Wody Podziemnej):
Znaczenie podziemnej) Słaby, nieskoncentrowany, powierzchniowy albo liniowy wypływ wody podziemnej z odsłoniętego w sposób sztuczny albo naturalny → wodonośca. Wycieki mogą występować w jaskiniach i woda izoosmotyczna; woda izotoniczna.
Słownik Współczynnik Pojemności Wodnej S; Współczynnik Zasobności:
Znaczenie pojemności wodnej S; współczynnik zasobności Relacja uwolnionej albo zmagazynowanej wody ΔV w warstwie wodonośnej do jej powierzchni A przypadający na jednostkową zmianę wysokości hydraulicznej ΔH: S woda izoosmotyczna; woda izotoniczna.
Słownik Wskaźniki Zanieczyszczenia Środowiska:
Znaczenie zanieczyszczenia środowiska Substancje zarówno naturalne, występujące w środowisku, jak i sztuczne (zsyntetyzowane poprzez człowieka), których obecność albo/i poziom stężenia są używane do oceny woda izoosmotyczna; woda izotoniczna.

Czym jest Woda izoosmotyczna; woda znaczenie w Słownik definicje W

  • Dodano:
  • Autor: