Woda zgazowana co to jest
Co to jest Woda zgazowana. Wyjaśnienie zawierająca znaczącą liczba nierozpuszczonego gazu w formie.

Czy przydatne?

Co to jest Zgazowana Woda

Definicja WODA ZGAZOWANA: Woda zgazowana
Woda zawierająca znaczącą liczba nierozpuszczonego gazu w formie pęcherzyków. Odpowiednikiem w.z. jest → szczawa.[JD].

Słownik Woda Zawieszona:
Znaczenie Woda podziemna wolna, tworząca w strefie aeracji lokalne zbiorowisko nad stropem soczewki utworów nieprzepuszczalnych albo słabo przepuszczalnych, którego zasoby zmieniają się pod wpływem opadów i woda zgazowana.
Słownik Woda Homeotermalna; Woda Izotermalna:
Znaczenie Woda homeotermalna; woda izotermalna → Woda lecznicza, swoista o temperaturze wyższej niż 35°C i równej albo niższej od 40°C.[JD woda zgazowana.
Słownik Woda Ługująca; Woda Wyługowywująca:
Znaczenie wyługowywująca 1. Woda podziemna aktywnie ługująca skałę albo minerał (→ ługowanie). 2. Woda podziemna, której skład chemiczny jest efektem wyługowywania skały ( albo minerału).[AM woda zgazowana.
Słownik Właściwości Hydrogeologiczne Skał:
Znaczenie hydrogeologiczne skał W.h.s. określają umiejętność do gromadzenia i przewodzenia wolnej wody poprzez skały. Wiąże się ona z występowaniem w skałach porów, szczelin i kawern. W zależności od rodzaju woda zgazowana.
Słownik Współczynnik Infiltracji W; Wskaźnik Infiltracji:
Znaczenie infiltracji w; parametr infiltracji Relacja odpływu podziemnego do opadu atmosferycznego, który go wyzwala. Rozumiany jest także jako relacja efektywnego zasilania infiltracyjnego do wysokości opadu woda zgazowana.

Czym jest Woda zgazowana znaczenie w Słownik definicje W

  • Dodano:
  • Autor: