Zagrożenie wodne kopalń co to jest
Co to jest Zagrożenie wodne kopalń. Wyjaśnienie Sposobność wdarcia albo niekontrolowanego dopływu.

Czy przydatne?

Co to jest Kopalń Wodne Zagrożenie

Definicja ZAGROŻENIE WODNE KOPALŃ: Zagrożenie wodne kopalń
Sposobność wdarcia albo niekontrolowanego dopływu wody (solanki, ługów) lub wody z luźnym materiałem do wyrobisk górniczych i do strefy spękań wokół tych wyrobisk, stwarzającego niebezpieczeństwo dla ruchu zakładu górniczego albo jego pracowników.[MR].

Słownik Źródło Warstwowe:
Znaczenie Źródło drenujące wodę z warstwy przeważnie zbudowanej z utworów porowatych, powstaje na wychodniach → warstwy wodonośnej. W zależności od sytuacji geologicznej wyróżniamy: ź.w. kontaktowe zagrożenie wodne kopalń.
Słownik Zasięg Parowania Z Wód Podziemnych:
Znaczenie Zasięg parowania z wód podziemnych Głębokość, z jakiej woda podziemna może przechodzić do atmosfery w wyniku parowania. → Parowanie podziemne.[SK zagrożenie wodne kopalń.
Słownik Zdolności Ochronne Strefy Aeracji:
Znaczenie ochronne strefy aeracji Z.o.spółka akcyjna względem wód podziemnych zależą raczej od litologii i miąższości tej strefy. Bardzo ważne są → umiejętności ochronne gleb, stanowiących przypowierzchniową zagrożenie wodne kopalń.
Słownik Zwierciadło Piezometryczne; Powierzchnia Piezometryczna:
Znaczenie piezometryczne; powierzchnia piezometryczna Powierzchnia przedstawiająca rozkład → wysokości hydraulicznej w warstwie o zwierciadle napiętym. Z.p. jest prezentowane w formie map hydroizohips zagrożenie wodne kopalń.
Słownik Źródło Termalne; Ź. Cieplicze, Ź. Ciepłe:
Znaczenie cieplicze, ź. ciepłe Źródło wyprowadzające na powierzchnię terenu wody głębokiego krążenia infiltracyjne albo juwenilne o temperaturze przekraczającej 20ºC (ryc. 140). W zależności od warunków zagrożenie wodne kopalń.

Czym jest Zagrożenie wodne kopalń znaczenie w Słownik definicje Z

  • Dodano:
  • Autor: