Zasoby sprężyste wód co to jest
Co to jest Zasoby sprężyste wód podziemnych. Wyjaśnienie podziemnych Liczba wody, jaka wyzwala się.

Czy przydatne?

Co to jest Zasoby sprężyste wód podziemnych

Definicja ZASOBY SPRĘŻYSTE WÓD PODZIEMNYCH: Zasoby sprężyste wód podziemnych
Liczba wody, jaka wyzwala się w wyniku wywołanego pomniejszenia ciśnienia piezometrycznego, objętościowego pomniejszenia porów. Rozmiar z.s.w.p. zależy między innymi od współczynnika pojemności sprężystej. Udział z.s.w.p. w całkowitych ogólnych zasobach →wód podziemnych naporowych jest niewielki.[AK].

Słownik Zasoby Odnawialne (Dynamiczne) Wód Podziemnych:
Znaczenie dynamiczne) wód podziemnych Liczba wody, jaka przepływa poprzez przekrój poziomu wodonośnego, zbiornika wód podziemnych, wyrażona w jednostkach objętości na jednostkę czasu. Rozmiar z.o.w.p. zależy zasoby sprężyste wód podziemnych.
Słownik Zbiornik Krasowy:
Znaczenie masywach węglanowych w rejonach górskich, w obszarach o złożonych strukturach tektonicznych, o bardzo zróżnicowanej morfologii terenu występuje z.k. typu „Aliou”. Charakteryzuje się pełnym postępem zasoby sprężyste wód podziemnych.
Słownik Złoża Wydobywalne:
Znaczenie zasoby wydobywalne Część zasobów złoża ropy albo gazu, która jest możliwa do wydobycia. Pod ziemią występują ogromne złoża paliw płynnych, jednak prawie wszystkie z nich można eksploatować zasoby sprężyste wód podziemnych.
Słownik Związki Organiczne W Wodach Podziemnych:
Znaczenie w wodach podziemnych Kluczową rolę pośród z.o.ww.p. odgrywają kwasy karboksylowe szeregów alifatycznego i aromatycznego i fenole. Do najczęściej spotykanych należą jednokarboksylowe kwasy szeregu zasoby sprężyste wód podziemnych.
Słownik Zbiornik Krasowy Zamknięty:
Znaczenie zamknięty Termin służący do basenu krasowego charakteryzującego się zamkniętymi granicami hydrodynamicznymi (→ granica (mechanizmu wodonośnego)). W jego zasięgu drenaż jest wyłącznie wewnętrzny i zasoby sprężyste wód podziemnych.

Czym jest Zasoby sprężyste wód znaczenie w Słownik definicje Z

  • Dodano:
  • Autor: