Zbiornik krasowy zamknięty co to jest
Co to jest Zbiornik krasowy zamknięty. Wyjaśnienie Termin służący do basenu krasowego.

Czy przydatne?

Co to jest Zamknięty Krasowy Zbiornik

Definicja ZBIORNIK KRASOWY ZAMKNIĘTY: Zbiornik krasowy zamknięty
Termin służący do basenu krasowego charakteryzującego się zamkniętymi granicami hydrodynamicznymi (→ granica (mechanizmu wodonośnego)). W jego zasięgu drenaż jest wyłącznie wewnętrzny i następuje przez krasowy mechanizm wód podziemnych. Doliny i polja krasowe są typami zamkniętych form depresyjnych.[AR].

Słownik Zatrucie Wód:
Znaczenie Zanieczyszczenie wód substancjami wywierającymi toksyczne wpływ na organizmy żywe. Stwarza zagrożenie chorobotwórcze albo wręcz uniemożliwia postęp naturalnego życia organicznego w wodach.[AS zbiornik krasowy zamknięty.
Słownik Zasoby Wzbudzone Wód Podziemnych:
Znaczenie wód podziemnych Dodatkowa liczba wody w → bilansie wód podziemnych, jaką po stronie „dodatniej” można uwzględnić w razie, kiedy w konsekwencji eksploatacji wody i zdepresjonowania płytko zbiornik krasowy zamknięty.
Słownik Źródło Warstwowe:
Znaczenie Źródło drenujące wodę z warstwy przeważnie zbudowanej z utworów porowatych, powstaje na wychodniach → warstwy wodonośnej. W zależności od sytuacji geologicznej wyróżniamy: ź.w. kontaktowe zbiornik krasowy zamknięty.
Słownik Zasoby Sprężyste Wód Podziemnych:
Znaczenie wód podziemnych Liczba wody, jaka wyzwala się w wyniku wywołanego pomniejszenia ciśnienia piezometrycznego, objętościowego pomniejszenia porów. Rozmiar z.s.w.p. zależy między innymi od współczynnika zbiornik krasowy zamknięty.
Słownik Złoże Wód Podziemnych:
Znaczenie podziemnych → Zbiorowisko wód podziemnych, którego eksploatacja może przynosić korzyść gospodarczą. Woda ze z.w.p. może być ujmowana, pobierana i wykorzystana do celów użytkowych. Istotnymi cechami z zbiornik krasowy zamknięty.

Czym jest Zbiornik krasowy zamknięty znaczenie w Słownik definicje Z

  • Dodano:
  • Autor: