Żele co to jest
Co to jest Żele. Wyjaśnienie stanie skoagulowanym. Wyróżniamy → ż. rozpuszczalne (przechodzące w.

Czy przydatne?

Co to jest Żele

Definicja ŻELE: Żele
Układ koloidalny w stanie skoagulowanym. Wyróżniamy → ż. rozpuszczalne (przechodzące w zole) i ż. nierozpuszczalne (nieodwracalne) nie mające takich umiejętności. W formie ż. w wodach podziemnych mogą częściowo występować na przykład substancje organiczne, związki żelaza, krzemu, glinu. → Koloidy, → Hydrozol.[AM].

Słownik Źródło Meteoryczne:
Znaczenie Źródło meteoryczne Źródło zasilane na drodze infiltracji wód opadowych (meteorycznych). → Infiltracja, → Źródło.[TB i DM żele.
Słownik Zbiornik Krasowy Zamknięty:
Znaczenie zamknięty Termin służący do basenu krasowego charakteryzującego się zamkniętymi granicami hydrodynamicznymi (→ granica (mechanizmu wodonośnego)). W jego zasięgu drenaż jest wyłącznie wewnętrzny i żele.
Słownik Zwierciadło Wody Nawiercone:
Znaczenie nawiercone Ustalenie techniczne na miejsce w → otworze hydrogeologicznym, gdzie natrafiono na wodę podziemną. W obrębie → wód podziemnych naporowych to jest strop poziomu wodonośnego (spąg poziomu żele.
Słownik Zalewanie Badawcze:
Znaczenie Wprowadzenie wody do szybiku, otworu hydrogeologicznego, studni w celu ustalenia podstawowych właściwości hydrogeologicznych utworów w strefie aeracji i saturacji (ryc. 130). → Pompowanie badawcze, → żele.
Słownik Zwierciadło Wód Podziemnych:
Znaczenie podziemnych Powierzchnia oddzielająca strefę saturacji od strefy aeracji (strefę kapilarną od strefy podziemnych wód swobodnych, wolnych). Woda podziemna występująca poniżej wypełnia pory, szczeliny żele.

Czym jest Żele znaczenie w Słownik definicje Z

  • Dodano:
  • Autor: