Zwierciadło wody nawiercone co to jest
Co to jest Zwierciadło wody nawiercone. Wyjaśnienie Ustalenie techniczne na miejsce w → otworze.

Czy przydatne?

Co to jest Nawiercone Wody Zwierciadło

Definicja ZWIERCIADŁO WODY NAWIERCONE: Zwierciadło wody nawiercone
Ustalenie techniczne na miejsce w → otworze hydrogeologicznym, gdzie natrafiono na wodę podziemną. W obrębie → wód podziemnych naporowych to jest strop poziomu wodonośnego (spąg poziomu napinającego). Z.w.n. w wodach podziemnych swobodnych zazwyczaj nie wznosi się, w wodach podziemnych naporowych podnosi się do poziomu zwanego z.w. ustalonym albo poziomem piezometrycznym.[AK].

Słownik Zawodnienie Kopalni:
Znaczenie Zawodnienie kopalni Natężenie sumarycznego naturalnego dopływu wody do kopalni. → Dopływ do kopalni.[MR zwierciadło wody nawiercone.
Słownik Zasoby Wodne:
Znaczenie zasoby wodne Całość wód (powierzchniowych i podziemnych) możliwych do użytkowania.[AK zwierciadło wody nawiercone.
Słownik Zdjęcie Hydrogeologiczne:
Znaczenie hydrogeologiczne Sukces prac i czynności terenowych, których celem jest zgromadzenie i kolekcja w formie graficznej, tabelarycznej i opisowej wszystkich materiałów, badań, obserwacji i danych zwierciadło wody nawiercone.
Słownik Zasoby Sprężyste Wód Podziemnych:
Znaczenie wód podziemnych Liczba wody, jaka wyzwala się w wyniku wywołanego pomniejszenia ciśnienia piezometrycznego, objętościowego pomniejszenia porów. Rozmiar z.s.w.p. zależy między innymi od współczynnika zwierciadło wody nawiercone.
Słownik Zwierciadło Piezometryczne; Powierzchnia Piezometryczna:
Znaczenie piezometryczne; powierzchnia piezometryczna Powierzchnia przedstawiająca rozkład → wysokości hydraulicznej w warstwie o zwierciadle napiętym. Z.p. jest prezentowane w formie map hydroizohips zwierciadło wody nawiercone.

Czym jest Zwierciadło wody nawiercone znaczenie w Słownik definicje Z

  • Dodano:
  • Autor: