centralny wykaz co to jest
Jak leczyć Centralny Wykaz Ubezpieczonych dla lekarzy online? Czym jest pacjent jest ubezpieczony.

Czy przydatne?

Definicja Centralny Wykaz Ubezpieczonych dla lekarzy online

Co to znaczy: Od 1 lipca 2012 r. możliwe będzie sprawdzenie on-line czy pacjent jest ubezpieczony, czy także nie. Posłuży do tego Centralny Lista Ubezpieczonych.
 
Dotychczas Centralny Lista Ubezpieczonych był prowadzony poprzez NFZ. 4 stycznia odbyło się spotkanie, na którym minister administracji i cyfryzacji – Michał Boni, wiceminister zdrowia – Jakub Szulc i prezes ZUS-u – Zbigniew Derdziuk razem zdecydowali, iż przypadek musi ulec zmianie i podjęty został w tym celu konieczny, aczkolwiek dopiero wstępny, zakres zmian legislacyjnych. Wg projektu tych zmian, mechanizm powinien być gotowy do użycia w placówkach zdrowotnych w całej Polsce pośrodku kilku miesięcy. Minister Boni obiecał, iż pierwszy zarys zmian w ustawie o świadczeniach zdrowotnych będzie gotowy do 20 stycznia 2012 r., zaś Centralny Lista Ubezpieczonych powinien funkcjonować już od 1 lipca.
mechanizm będzie popularny w rejestracji każdej placówki służby zdrowia w naszym państwie. Dla lekarzy – poprzez szczególny portal. Wg ministra Boni, główną sprawą na dziś jest „spięcie” mechanizmów informatycznych ZUS i NFZ w taki sposób, aby dane były w nich aktualizowane, a następnie udostępnienie go placówkom służby zdrowia.
KJ

Czym jest Centralny Wykaz znaczenie w Słownik dentystyczny C .