cerec nowym świetle co to jest
Jak leczyć CEREC w nowym świetle? Czym jest Sirona na targach IDS w Kolonii była konsola CEREC AC.

Czy przydatne?

Definicja CEREC w nowym świetle

Co oznacza CEREC W NOWYM ŚWIETLE: Jedną z głownych nowości prezentowanych poprzez firmę Sirona na targach IDS w Kolonii była konsola CEREC AC. Kluczowym elementem nowej konsoli jest kamera CEREC Bluecam, którą odznacza zupełnie nowy mechanizm optyczny. W miejsce powszechnie używanego światła laserowego albo podczerwieni, zastosowane zostały niebieskie diody, a układ soczewek asferycznych koncentruje wiązkę światła i ustawia ją równolegle do czujnika CCD. Jego czułość została powiększona i pozwala na robienie kilkunastu zdjęć w bardzo krótkim czasie. Skan pełnego łuku zajmuje 40 sekund.
Badania In vitro przeprowadzone na Uniwersytecie w Zurichu dowiodły, iż zdjęcia wykonane poprzez kamerę CEREC Blueacam odchylają się raptem o 19 mikronów od pomiarów uzyskanych przy zastosowaniu referencyjnego skanera laserowego. Dziewiętnaście mikronów to mniej niż 1/3 średnicy ludzkiego włosa. Tak wysoki stopień precyzji zapewnia świetne dopasowanie odbudowy, przyspiesza mechanizm cementowania i minimalizuje nadwyżkę kompozytu cementującego, który należy usunąć. Zdjęcia robione poprzez kamerę CEREC Blueacam są praktycznie pozbawione żadnych zniekształceń (także w obszarach peryferyjnych). mechanizm potrafi nakładać nieograniczoną liczba obrazów i tym samym tworzyć wirtualne modele trójwymiarowe połowy albo nawet całego łuku, dlatego dentyści mogą zwiększyć zakres swoich usług. Mogą proponować pacjentom czasowe czteroelementowe mosty tworzone bezpośrednio w gabinecie, bez konieczności pobierania szablonowych wycisków. W przyszłości dentyści będą mogli ((także przesyłać cyfrowe zdjęcia górnych albo dolnych łuków ( albo ich części) do wybranego laboratorium przy zastosowaniu wirtualnej platformy CEREC Connect. Kamera CEREC Blueacam jest bardzo łatwa w obsłudze. Niebieskie światło umożliwia użytkownikowi precyzyjne ustalenie obszaru preparacji, bo głębokość pomiaru została powiększona o 20 proc. – do 14 milimetrów. Nie jest niezbędne zachowanie odległości między kamerą, a zębem; wręcz przeciwnie – kamerę można umieścić bezpośrednio na nim dzięki niewielkiej wypustki, co ułatwia pracę w obszarze dystalnym. Kamera pozwala tym samym na robienie skanów we wszystkich obszarach j. ustnej, które są niedostępne dla kamer o rozproszonej wiązce światła. Wbudowany mechanizm wykrywania drgań pozwala na robienie zdjęć wyłącznie, gdy kamera jest absolutnie nieruchoma. Użytkownik zwyczajnie przesuwa ją wzdłuż zębów pacjenta. Nie musi już naciskać pedału, ani koordynować ruchu oczu i stóp. Można więc bardzo błyskawicznie pobrać obraz całego łuku, co daje oszczędność czasu. Czujność mechanizmu wykrywania drgań może zostać ustawiona poprzez użytkownika. Powiększa to precyzję wykonania wirtualnego modelu – w szczególności kiedy nakłada się kilkanaście obrazów. Dzięki autofokusowi i zwiększonej głębokości obszaru działania kamery, cały mechanizm robienia zdjęć, poprzedzający preparację, można zlecić asystentce. (PR)

Stomatolog Ceny (Niezbyt) Oczekiwane:
Dentysta mosimage}Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu ogłosił ceny oczekiwane w związku z konkursem ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej dotyczącym leczenia cerec w nowym świetle.
Stomatolog Centralny Wykaz Ubezpieczonych Dla Lekarzy Online:
Dentysta możliwe będzie sprawdzenie on-line czy pacjent jest ubezpieczony, czy także nie. Posłuży do tego Centralny Lista Ubezpieczonych.   Dotychczas Centralny Lista Ubezpieczonych był prowadzony poprzez NFZ cerec w nowym świetle.
Stomatolog Cenowa Zmowa:
Dentysta Dentystów Pracodawców Ochrony Zdrowia wystosował protest w związku z proponowanymi przez fundusz wycenami świadczeń stomatologicznych. Małopolski  Narodowy Fundusz Zdrowia uważa, że jest to rodzaj cerec w nowym świetle.
Stomatolog Cemart:
Dentysta kompozytowy cement dualny: chemo- i światłoutwardzalny spółki Arkona. Opakowanie zawiera dwukomorową strzykawkę typu baza-katalizator, ze wspólnym tłokiem i zbiór końcówek mieszających. O przewadze cerec w nowym świetle.
Stomatolog Co To Jest Suma Gwarancyjna OC?:
Dentysta jednego zdarzenia, czy wszystkich zdarzeń w momencie ubezpieczenia? Czy jeżeli mamy w jednym okresie rozliczeniowym dwa zdarzenia to suma gwarancyjna się wymienia. Co to w ogóle jest suma gwarancyjna cerec w nowym świetle.

Czym jest CEREC w nowym świetle znaczenie w Słownik dentystyczny C .

  • Dodano:
  • Autor: