przysługuje bezpłatnie co to jest
Jak leczyć Co przysługuje bezpłatnie pacjentowi w ramach NFZ?? Czym jest umowę z NFZ to warto, by.

Czy przydatne?

Definicja Co przysługuje bezpłatnie pacjentowi w ramach NFZ?

Co to znaczy: Jeżeli doktor prowadzący prywatny przychodnia chce podpisać umowę z NFZ to warto, by wiedział co przysługuje pacjentowi bezpłatnie w ramach funduszu. A ma on prawo raz w roku do odbycia badania stomatologicznego (wspólnie z instruktażem j. ustnej) i trzy razy do roku kontrolnego badania lekarskiego.
 
Są pewne ograniczenia w leczeniu próchnicy – plomba z kompozytowego materiału chemoutwardzalnego przysługuje pacjentowi jedynie przy wypełnieniach od trójki do trójki w przednich górnych i dolnych zębach. Pacjent może także zażyczyć sobie leczenia kanałowego zębów jednokanałowych i usunięcia nazębnych złogów. Może prosić o wyleczenie zmian na błonie śluzowej j. ustnej i usunięcia zęba, a również niektórych zabiegów chirurgicznych.
W przypadku potrzeby przysługuje mu zdjęcie rentgenowskie wewnątrz ust i znieczulenie. Pacjent ma prawo także do udzielenia mu świadczenia w dniu zgłoszenia, jeżeli zgłasza ból zęba. Wiele szerszy zakres usług w ramach NFZ przysługuje dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. Dzieci, które nie ukończyły siedmiu lat mogą w ramach profilaktyki mieć zabezpieczane lakiem bruzdy zębów szóstych. Przysługuje im lakierowanie wszystkich zębów stałych, impregnacja zębiny zębów mlecznych i całkowite opracowanie i odbudowa ubytku zęba mlecznego.
Mają także sposobność kosmetycznego pokrycia niedorozwoju szkliwa w zębach stałych, leczenia endodontycznego wszystkich zębów a również zakażonych zębów jednokanałowych. Następnym z przywilejów jest leczenie chorób przyzębia i zabiegi chirurgiczne. Pośród ekipy beneficjentów NFZ znajdują się również kobiety w ciąży i połogu. Przysługuje im pomiędzy innymi usuwanie złogów nazębnych (ale nie częściej niż raz na 6 miesięcy). Mogą także liczyć na przeprowadzenie badań kontrolnych (nie częściej niż raz na kwartał). Przysługuje im także rozszerzone leczenie endodontyczne

Czym jest Co przysługuje bezpłatnie znaczenie w Słownik dentystyczny C .