elektroniczne zdrowie co to jest
Jak leczyć Elektroniczne zdrowie? Czym jest więc Information and Communication Technology, także w.

Czy przydatne?

Definicja Elektroniczne zdrowie

Co to znaczy: UE od 2000 r wprowadza technologie informatyczne – ICT, a więc Information and Communication Technology, także w obrębie usług związanych ze zdrowiem. Ideą „Strategii Lizbońskiej” jest upowszechnienie Społeczeństwa Informacyjnego – nowoczesnego, skutkiem rozwinięcia informatyzacji ma być podniesienie jakości konkurencyjności usług publicznych, co w branży medycznej jest szalenie ważne.
Może poprawić dostęp do usług i ich dostosowanie do rzeczywistych potrzeb pacjenta. Wprowadzenie strategii informacyjnych do mechanizmu opieki zdrowotnej nazwano eHealth ( a więc „eZdrowie”). Wprowadzenie technologii informatycznej i komunikacyjnej ma służyć profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, promowaniu zdrowego stylu życia.
UE chce utworzyć Europejski Region Zdrowia, gdzie wykonywane będą lokalnie programy informatyzacji w poszczególnych krajach realizujące wspólne cele: usług on-line, sieci informacji łączące punkty opieki zdrowotnej, elektroniczne kartoteki, e-recepty. Polska zaczęła już ten mechanizm informatyzacji (pisaliśmy o nim w dentoletterze) tworząc komputerową bazę danych pacjentów, która ma być stosowana poprzez lekarzy i farmaceutów i przez wprowadzanie e-recept.
Program eZdrowie ma zwiększyć wydajność usług w danych państwach, wyrównać ich jakość w miastach i na wsiach, wprowadzić ustandaryzowane, sprawdzone rozwiązania, wymianę doświadczeń pomiędzy państwami. To pomoże w budowaniu międzynarodowej sieci i rozwijaniu poszczególnych specjalności medycznych

Czym jest Elektroniczne zdrowie znaczenie w Słownik dentystyczny E .