jeszcze agencji taryfikacji co to jest
Jak leczyć Jeszcze o Agencji Taryfikacji? Czym jest Zdrowotnej pisaliśmy w poprzednim dentoletterze.

Czy przydatne?

Definicja Jeszcze o Agencji Taryfikacji

Co oznacza JESZCZE O AGENCJI TARYFIKACJI: O stworzeniu Agencji Taryfikacji Świadczeń Opieki Zdrowotnej pisaliśmy w poprzednim dentoletterze. Aktualnie projekt jest w fazie konsultacji socjalnych. Kluczowym zadaniem Agencji będzie zbieranie danych o kosztach poszczególnych świadczeń i obliczenie ich średniej wartości punktowej. Do zbierania i przetwarzania danych potrzebny będzie mechanizm komputerowy, liczący rachunki wydatków.
 
Dla małych przychodni stomatologicznych będzie to wydatek około 300-500 tys. zł, w razie dużej placówki nawet do 900 tys. zł. Dlatego nie we wszystkich placówkach będzie możliwe liczenie tych wydatków. Powstanie odrębnej Agencji ma odciążyć NFZ z wyliczania kwot za konkretne usługi. Wyliczone poprzez agencję świadczenia stomatologiczne, które są aktualnie wycenione na niższe niż w rzeczywistości, powinny zostać wyliczone na wyższe.
Analogicznie stawki na inne świadczenia mogą zostać obniżone, ponieważ realne wydatki mogą okazać się mniejsze. Pozostaje także sprawa, w jaki sposób policzy się rzeczywistą kwotę za świadczenie i jak policzyć optymalną kwotę wydatków? Przykładowo w Stanach Zjednoczonych przyjęto, iż poziom efektywności świadczeniodawców szacuje się na 70 procent Jak będzie w Polsce? Czas pokaże. Jedno jest pewne: agencja nie stanie się niestety lekarstwem na brak finansów w NFZ, zresztą już samo jej wprowadzenie będzie wymagało z pewnością dodatkowych nakładów

Stomatolog Jak Zweryfikować Prawo Wglądu Do Dokumentacji Medycznej Dziecka?:
Dentysta lekarze dentyści, mogą napotykać na sytuacje, gdzie pod znakiem zapytania stoi tożsamość osób żądających udostępnienia dokumentacji medycznej dziecka. W tych sytuacjach lepiej chuchać na zimne i jeszcze o agencji taryfikacji.
Stomatolog Jak Postępować Z Odpadami Medycznymi:
Dentysta wydał w dniu 30 lipca rozporządzenie sprawie szczegółowego metody postępowania z odpadami medycznymi. Rozporządzenie nie zostało jeszcze opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 14 dni od jeszcze o agencji taryfikacji.
Stomatolog Jubileusz Na CEDE:
Dentysta CEDE w Poznaniu, spółki Promedus i Euronda, będą świętować własne jubileusze - Promedus działa w Polsce już od 5 lat a Euronda ma 35 lat doświadczenia w wytwarzaniu urządzeń do sterylizacji. Z tej jeszcze o agencji taryfikacji.
Stomatolog Jeszcze Bez Kas, Ale Jak Długo?:
Dentysta opublikowana 24 grudnia 2008 r. nowelizacja rozporządzenia ministra finansów utrzymuje zwolnienie z obowiązku posiadania kas fiskalnych dla usług w dziedzinie ochrony zdrowia i opieki socjalnej (a jeszcze o agencji taryfikacji.
Stomatolog Jeśli Pacjenci Płacą Kartą - Nie Trzeba Mieć Kasy Fiskalnej!:
Dentysta pojawią się w systemie ochrony zdrowia już w maju przyszłego roku. Czy można nie instalować tego urządzenia? Okazuje się, iż jest kilka sposobów na uniknięcie tego kłopotliwego obowiązku. Wyjść z jeszcze o agencji taryfikacji.

Czym jest Jeszcze o Agencji Taryfikacji znaczenie w Słownik dentystyczny J .

  • Dodano:
  • Autor: