Co oznacza KASY FISKALNE OD POŁOWY PRZYSZŁEGO: Najprawdopodobniej do 1 lipca 2010 roku, lekarze będą musieli korzystać kas fiskalnych. Taką zapowiedĽ w sejmie złożył Maciej Grabowski, wiceminister finansów. Kwestia powraca zawsze pod koniec roku, jednak tym wspólnie nie można liczyć na koleje odroczenie kwestie o rok. Trybunał Konstytucyjny uznał gdyż, iż aktualnie obowiązujące regulaminy zwalniające wybrane ekipy zawodowe z obowiązku posiadania kas, za niedokładne, niejasne i poprzez to niezgodnie z konstytucją.
aktualnie zasadą jest, iż każdy przedsiębiorca powinien posiadać kasę fiskalną. Zasada ta nie obejmuje jednak między innymi przedsiębiorców, których roczne obroty nie przekraczają 40 tys. zł, a również prawników i lekarzy. Lecz to ma się wkrótce zmienić. - Dążymy do tego, tak aby konieczność posiadania kas obowiązywała wszystkich - mówi Magdalena Kobos, rzeczniczka Ministerstwa Finansów. Jednak w razie tych dwóch grup zawodowych potrzebne jest skonstruowanie szczególnych kas fiskalnych, które będą ewidencjonowały zakres i rodzaj świadczonej usługi. Zabieg medyczny to nie zakup bułki. Niewykluczone, iż kasy do kancelarii prawnych i gabinetów lekarskich wprowadzone zostaną już w przyszłym roku. Resort zapewnia jednak, iż nie przedtem niż w drugiej połowie 2010 r. Dyskusja na ten temat odbyła się w Sejmie. - Rzecz w tym, tak aby podatnik miał chwilę na zakup kasy, na dostosowanie, na przeszkolenie personelu - wyjaśniał posłom Maciej Grabowski, wiceminister finansów.Zatem najprawdopodobniej najpierw przyszłego roku dowiemy się kiedy rozpoczną obowiązywać kasy fiskalne w gabinetach lekarskich. Być może warto taką kasę kupić już dziś. Z pewnością będzie taniej niż w przyszłym roku
- Stomatolog Krakdent Ma 20 Lat!:
- Dentysta stomatologów i 3355 wystawców - to łączny bilans dotychczasowych dziewiętnastu edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent organizowanych poprzez Targi w Krakowie. poprzez kilkanaście kasy fiskalne od połowy przyszłego.
- Stomatolog Koniec Papierowych Recept ?:
- Dentysta papierowych druczków, niewyraźnie wypełnianych poprzez lekarzy - recepty wypełniane w komputerze. I dzięki komputera będą odczytane poprzez aptekarzy – czy to bajka? Pod koniec tego roku kasy fiskalne od połowy przyszłego.
- Stomatolog Konto Premium:
- Dentysta roczny dostęp do wszystkich zasobów strony internetowej www.nowygabinet.pl. Posiadacz konta ma dostęp do wszystkich artykułów, które ukazały się w papierowym wydaniu Nowego Gabinetu kasy fiskalne od połowy przyszłego.
- Stomatolog Kolejna Bitwa Między NFZ A NRL:
- Dentysta petycji lekarzy namawiających do zbojkotowania umów z NFZ wpłynęło do Prezesa Naczelnej Porady Lekarskiej. Maciej Hamankiewicz wystosował pismo (z 27 października 2011 roku) do lekarzy i lekarzy kasy fiskalne od połowy przyszłego.
- Stomatolog Kartoteka Pacjentów, A Ochrona Danych Osobowych:
- Dentysta szumu wokół problemów przechowywania i udostępniania danych osobowych. Prawo nakazuje zgłoszenie do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zbioru danych osobowych przechowywanych poprzez kasy fiskalne od połowy przyszłego.
Czym jest Kasy fiskalne od połowy znaczenie w Słownik dentystyczny K .