ldep mało przyjazny co to jest
Jak leczyć LDEP mało przyjazny cudzoziemcom? Czym jest problem ze zdaniem Lekarsko-Dentystycznego.

Czy przydatne?

Definicja LDEP mało przyjazny cudzoziemcom

Co to znaczy: Obcokrajowcy studiujący w Polsce stomatologię mają poważny problem ze zdaniem Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego. A bez niego nie mogą dostać prawa do wykonywania zawodu. Gdyż egzamin dla obcokrajowców jest wyjaśniony wprost z j. polskiego, część pytań pochodzi z polskich książek. Regularnie pojawiają się w nim definicje i wiedza, która nie jest dostępna w pozycjach anglojęzycznych, a nie była przekazywana w toku studiów.
 
W Polsce medycynę studiuje około 6 tys. obcokrajowców, z których dużą grupę stanowią studenci ze Szwecji. Aczkolwiek do zaliczenia stażu potrzebne jest minimum 111 punktów na 200 pytań, to spośród 6 Szwedów studiujących wrocławskiej Akademii w zeszłym roku, żaden nie zdał tego egzaminu(!). A z całego państwie nie zdała go powyżej połowa (na 30 osób). Studenci z innych państw wydają na studia w Polsce około 50 tys. euro na studia i bez zdanego egzaminu nie mogą pracować w zawodzie. To wszystko skutkuje, iż ich powrót do państwie i robota w zawodzie opóźnia się.
Szwedzcy studenci interweniowali już w kilku szwedzkich instytucjach, a nawet w Narodowej Radzie Zdrowia i Opieki Socjalnej. Na razie pojawił się pomysł na jednej z uczelni kilkutygodniowego kursu przygotowawczego dla studentów anglojęzycznych, którzy mają zamierzenie podchodzić do LDEP-u. Życzymy powodzenia szwedzkim studentom, a sobie większej gościnności.
(Źródło: „Gazeta Wyborcza”)

Czym jest LDEP mało przyjazny znaczenie w Słownik dentystyczny L .