nabór komji co to jest
Jak leczyć Nabór do komisji? Czym jest błędach lekarskich. Za każde posiedzenie takiej komisji jej.

Czy przydatne?

Definicja Nabór do komisji

Co oznacza NABÓR DO KOMISJI: Do 30 września trwają nabory do komisji orzekającej o błędach lekarskich. Za każde posiedzenie takiej komisji jej członek otrzyma do 420 złotych brutto. W komisjach mają zasiadać lekarze. Kadencja komisji ma trwać 6 lat.
Komisje od 2012 roku będą działać przy urzędach wojewódzkich w całej Polsce i będą zrzeszać osoby, które zajmą się ocenianiem czy w danym szpitalu został popełniony błąd lekarski.
Z 16 osób wchodzących w skład komisji połowę mają stanowić lekarze, a drugą połowę prawnicy. Kandydatem do komisji może zostać każdy doktor. Własną kandydaturę doktor składa za pośrednictwem okręgowej izby lekarskiej, która następnie zgłasza go do wojewody. Ten dokona analizy zgłoszeń i najpóźniej do 31 grudnia powoła komisję.
By zostać członkiem komisji należy między innymi mieć wiedzę z zakresu praw pacjenta i posiadać przynajmniej 5 letni staż pracy. Należy także być czynnym zawodowo lekarzem.
Wymagane jest również wykształcenie wyższe, co w razie lekarzy i prawników nie jest wygórowane żądanie, a mile widziane wyższe stopnie naukowe. Specjalizacja jest dowolna. To pierwszy nabór do komisji, której powstanie wymusiła nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta.
Kandydaci mają chwilę na złożenie wniosku do 30 września

Stomatolog NGS 1/2012:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego - NGS 1/2012. Nowy rok przynosi sporo zmian w zarządzaniu gabinetami. W pierwszej kolejności opisaliśmy nowe rozporządzenie dotyczące warunków sanitarnych nabór do komisji.
Stomatolog NGS 2/2011:
Dentysta ukazał się najnowszy numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Większość „NGS-u” wypełniają artykuły o tematyce prawnej i sprzętowej. Dokonaliśmy przeglądu wszystkich kas fiskalnych dostępnych na nabór do komisji.
Stomatolog NGS 3/2010:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego.W numerze tym wydrukowaliśmy gotowe do powieszenia w poczekalni prawa pacjenta. Ponadto wnikliwie opisaliśmy projekt rozporządzenia o kwalifikacjach asystentek nabór do komisji.
Stomatolog Nowa Rodzina Planmeca:
Dentysta targach IDF, Planmeca zaprezentowała nową linię unitów o nazwie Sovereigin. Ich innowacyjność bazuje na wysokim stopniu dostosowania różnych konfiguracji unitu do zmiennych potrzeb lekarza i pacjenta nabór do komisji.
Stomatolog Nie Reklamuj Się - Nie Wolno!:
Dentysta reklamować swoich gabinetów! Tak wynika z ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, a również z ustawy o izbach lekarskich. Mogą się z kolei reklamować ZOZ-y. Zakazane jest takie formułowanie nabór do komisji.

Czym jest Nabór do komisji znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: