nieuczciwe dopłaty plomb co to jest
Jak leczyć Nieuczciwe dopłaty do plomb? Czym jest dopłaty do lepszych plomb. Pacjent lub korzysta w.

Czy przydatne?

Definicja Nieuczciwe dopłaty do plomb

Co oznacza NIEUCZCIWE DOPŁATY DO PLOMB: Lekarze nie mogą w ramach kontraktu proponować pacjentom dopłaty do lepszych plomb. Pacjent lub korzysta w całości z leczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia albo w całości płaci za plombę. Podobne zasady dotyczą protez.
 
Sposobność dopłacania do plomb została zlikwidowana kilka lat temu, gdyż część lekarzy pobierała kapitał za wypełnienie zarówno od pacjentów jak i NFZ. Stratni na takim rozwiązaniu byli stomatolodzy prywatnych gabinetów, pacjenci wybierali gabinety mające umowy z NFZ, w których mogli dopłacić za plomby, a nie płacić za całość. „Ta druga ekipa była stratna, gdyż więcej osób chciało się leczyć w gabinetach finansowanych poprzez Fundusz i dopłacać do materiałów lepszej jakości” - stwierdza Anna Dąbrowska-Krzak, konsultant wojewódzki do stomatologii zachowawczej z endodoncją. Dodaje, iż różnice w cenach pomiędzy tymi dwoma rodzajami gabinetów stomatologicznych, nie były spore: „Dwa, trzy lata temu precyzyjnie analizowałam sytuację. Plomba w prywatnym gabinecie kosztowała ok. 80 zł, w trakcie gdy do umowy z NFZ-etem pacjent dopłacał jakieś 60 zł” - wylicza Dąbrowska-Krzak. (źródło: Gazeta Wyborcza Kielce)

Stomatolog Nowe Recepty:
Dentysta będzie obowiązywać nowe rozporządzenie w kwestii recept lekarskich. Ministerstwo zdrowia wycofało się jednak z pomysłu drukowania recepta na papierze ze znakami wodnymi. Lekarze są zadowoleni. W maju nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog NFZ Zapłaci Więcej:
Dentysta zmienił rozporządzenie w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych. Rozszerza ono grupę osób, które podczas leczenia mogą skorzystać ze znieczulenia nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog NFZ Zapłaci Za Leczenie Prywatnym Gabinecie:
Dentysta prywatnych gabinetów dentystycznych mogą zacierać ręce z radości. Wedle nową instrukcją UE pacjenci, którym wykonano zabieg stomatologiczny w prywatnym gabinecie, będą mogli odzyskać za niego kapitał nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Nowy Gnatus:
Dentysta DentalHolding wprowadziła do sprzedaży najnowszy unit stomatologiczny brazylijskiej spółki Gnatus Syncrus New GL Inova. Konstruując ten unit inżynierowie kierowali się w pierwszej kolejności nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog NGS 1/2010:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego (1/2010). W tym wydaniu znajdą Kraj tablicę sanitarną, tym wspólnie omówiliśmy zasady sterylizacji w autoklawie narzędzi termostabilnych. Poruszyliśmy również nieuczciwe dopłaty do plomb.

Czym jest Nieuczciwe dopłaty do plomb znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: