nieuczciwe dopłaty plomb co to jest
Jak leczyć Nieuczciwe dopłaty do plomb? Czym jest dopłaty do lepszych plomb. Pacjent lub korzysta w.

Czy przydatne?

Definicja Nieuczciwe dopłaty do plomb

Co oznacza NIEUCZCIWE DOPŁATY DO PLOMB: Lekarze nie mogą w ramach kontraktu proponować pacjentom dopłaty do lepszych plomb. Pacjent lub korzysta w całości z leczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia albo w całości płaci za plombę. Podobne zasady dotyczą protez.
 
Sposobność dopłacania do plomb została zlikwidowana kilka lat temu, gdyż część lekarzy pobierała kapitał za wypełnienie zarówno od pacjentów jak i NFZ. Stratni na takim rozwiązaniu byli stomatolodzy prywatnych gabinetów, pacjenci wybierali gabinety mające umowy z NFZ, w których mogli dopłacić za plomby, a nie płacić za całość. „Ta druga ekipa była stratna, gdyż więcej osób chciało się leczyć w gabinetach finansowanych poprzez Fundusz i dopłacać do materiałów lepszej jakości” - stwierdza Anna Dąbrowska-Krzak, konsultant wojewódzki do stomatologii zachowawczej z endodoncją. Dodaje, iż różnice w cenach pomiędzy tymi dwoma rodzajami gabinetów stomatologicznych, nie były spore: „Dwa, trzy lata temu precyzyjnie analizowałam sytuację. Plomba w prywatnym gabinecie kosztowała ok. 80 zł, w trakcie gdy do umowy z NFZ-etem pacjent dopłacał jakieś 60 zł” - wylicza Dąbrowska-Krzak. (źródło: Gazeta Wyborcza Kielce)

Stomatolog Nie Wypada Nie Mieć Zębów...:
Dentysta przewarzająca część Polaków boi się dentysty i jego przychodnia omija szerokim łukiem. Rośnie jednak ekipa osób, które do stomatologa chodzą z taką regularnością jak na solarium albo do kosmetyczki nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Nazwisko Na Każdej Stronie:
Dentysta r. imię i nazwisko pacjenta musi być wpisywane na każdej stronie dokumentacji medycznej. W połowie lipca MSWiA opublikowało rozporządzenie w kwestii rodzaju i zakresu i metody przetwarzania nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Nagrody Krakdent 2010 Przyznane.:
Dentysta Krakowie trwają targi stomatologiczne Krakdent. Pierwszego dnia zostały przyznane Medale Najwyższej Jakości Krakdent 2010. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Marka Ziętka doceniło nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Nowe Przepisy Sanitarne I Fachowe Dla ZOZ-Ów:
Dentysta schody łączące piętra w ZOZ-ie nie powinny mieć więcej niż 14 schodków, z czego maksymalnie 10 w jednym ciągu? - Ten i sporo innych regulaminów omówimy w najbliższych numerach Nowego Gabinetu nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog NFZ Zapłaci Za Leczenie Prywatnym Gabinecie:
Dentysta prywatnych gabinetów dentystycznych mogą zacierać ręce z radości. Wedle nową instrukcją UE pacjenci, którym wykonano zabieg stomatologiczny w prywatnym gabinecie, będą mogli odzyskać za niego kapitał nieuczciwe dopłaty do plomb.

Czym jest Nieuczciwe dopłaty do plomb znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: