nieuczciwe dopłaty plomb co to jest
Jak leczyć Nieuczciwe dopłaty do plomb? Czym jest dopłaty do lepszych plomb. Pacjent lub korzysta w.

Czy przydatne?

Definicja Nieuczciwe dopłaty do plomb

Co oznacza NIEUCZCIWE DOPŁATY DO PLOMB: Lekarze nie mogą w ramach kontraktu proponować pacjentom dopłaty do lepszych plomb. Pacjent lub korzysta w całości z leczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia albo w całości płaci za plombę. Podobne zasady dotyczą protez.
 
Sposobność dopłacania do plomb została zlikwidowana kilka lat temu, gdyż część lekarzy pobierała kapitał za wypełnienie zarówno od pacjentów jak i NFZ. Stratni na takim rozwiązaniu byli stomatolodzy prywatnych gabinetów, pacjenci wybierali gabinety mające umowy z NFZ, w których mogli dopłacić za plomby, a nie płacić za całość. „Ta druga ekipa była stratna, gdyż więcej osób chciało się leczyć w gabinetach finansowanych poprzez Fundusz i dopłacać do materiałów lepszej jakości” - stwierdza Anna Dąbrowska-Krzak, konsultant wojewódzki do stomatologii zachowawczej z endodoncją. Dodaje, iż różnice w cenach pomiędzy tymi dwoma rodzajami gabinetów stomatologicznych, nie były spore: „Dwa, trzy lata temu precyzyjnie analizowałam sytuację. Plomba w prywatnym gabinecie kosztowała ok. 80 zł, w trakcie gdy do umowy z NFZ-etem pacjent dopłacał jakieś 60 zł” - wylicza Dąbrowska-Krzak. (źródło: Gazeta Wyborcza Kielce)

Stomatolog NGS 6/2009:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. W tym wydaniu znajdą Kraj następną tablicę sanitarną - dezynfekcja narzędzi i pierwszy artykuł z cyklu rozliczenia z NFZ. Cykl ten jest prowadzony poprzez nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Niebezpieczne Plomby:
Dentysta plombach pod wpływem intensywnego korzystania z telefonów komórkowych i pod wpływem badania rezonansem magnetycznym, wydziela się szkodliwa dla organizmu rtęć – takie są wnioski po przeprowadzonych nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Niepokój Wobec Zmian:
Dentysta województw wyrazili zaniepokojenie wobec nowego pomysłu NFZ mającego na celu zmianę zasad finansowania świadczeń opieki zdrowotnej. Także projekt o zmianie samodzielnych zakładów opieki zdrowotnej w nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog Nowość: E-Recepta!:
Dentysta 3,8 mln zł ma kosztować wdrożenie programu elektronicznej recepty. W tym roku będzie on testowany tylko w jednym woj.. Lecz już za trzy lata e-recepty będą wypisywać lekarze w całym państwie nieuczciwe dopłaty do plomb.
Stomatolog NFZ Zapłaci Więcej:
Dentysta zmienił rozporządzenie w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych. Rozszerza ono grupę osób, które podczas leczenia mogą skorzystać ze znieczulenia nieuczciwe dopłaty do plomb.

Czym jest Nieuczciwe dopłaty do plomb znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: