roczny staż konieczny tylko co to jest
Jak leczyć Roczny staż konieczny tylko dla ortodontów? Czym jest zamieszczony na stronach.

Czy przydatne?

Definicja Roczny staż konieczny tylko dla ortodontów

Co to znaczy: Najnowszy projekt rozporządzenie Ministra Zdrowia zamieszczony na stronach ministerstwa wprowadza zmiany w kwestii specjalizacji lekarzy dentystów. Projektowana klasyfikacja zwiększy na rynku pracy liczbę ekspertów udzielających świadczeń zdrowotnych.
W ocenie skutków regulacji (powołując się na opinię konsultanta krajowego w zakresie ortodoncji) napisano, iż „odbywanie 12 miesięcznego stażu z innych niż ortodoncja dziedzin stomatologii nie jest zasadne”. Dotychczas obowiązujący przepis powodował, iż lekarze występowali o przedłużenie okresu szkolenia i nie przystępowali w określonym terminie do Państwowego Egzaminu Stomatologicznego.
Ustalony zatem trzyletni moment szkolenia bez konieczności odbycia rocznego stażu ma wywołać skrócenie czasu trwania specjalizacji o 25 procent, a w konsekwencji wyszkolenie większej liczby lekarzy w tej specjalności w krótszym czasie – a liczba miejsc szkoleniowych w zakresie ortodoncji jest ograniczona. Wprowadzone w projekcie zmiany obejmują lekarzy, którzy zostali zakwalifikowani do odbywania szkolenia specjalistycznego w zakresie ortodoncji począwszy od postępowania kwalifikacyjnego w marcu 2012 roku

Czym jest Roczny staż konieczny tylko znaczenie w Słownik dentystyczny R .